مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3180021602242652673
کفاشیان: AFC درباره ایران و عربستان رای گیری کند

تیم ملی فوتسال با قدرت بازی کرد

بزودی ایران شاهد سفر دو چهره بین‌المللی به کشور خواهد بود. این دو جیووانی اینفانتینو رئیس فیفا و شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هستند. حضور آنها در ایران قطعا می‌تواند باعث رایزنی‌های مثبتی شود.

اینفانتینو که برای دیدار دربی میآید، یک روز در کشور خواهد بود. علی کفاشیان، نایب رئیس فدراسیون و عضو کمیته اجرایی AFC درباره سفر رئیس فیفا به تهران و در پاسخ به این که آیا میتواند در ماجرای ایران و عربستان نقشی داشته باشد، میگوید: «من فکر نمیکنم. او نمیتواند در این باره تصمیم خاصی بگیرد چون مساله به فیفا ارتباطی ندارد. تصمیم گیرنده در این زمینه کنفدراسیون فوتبال آسیاست و قطعا نظر شیخ سلمان بسیار مهمتر خواهد بود.» او درباره سفر رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا به تهران هم میگوید: «بله، ایشان را دعوت کردهایم که به تهران بیاید. هماهنگیها صورت میگیرد و شیخ سلمان هم سال آینده به کشور میآید.»

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره آخرین شرایط میزبانی تیمها در لیگ قهرمانان توضیح میدهد: «تا پیش از این جلساتی برای تعیین تکلیف میزبانی قطر مقابل تیمهای عربستانی و اماراتی برگزار شد. به نظرم هنوز مساله مبهم است چون این دو کشور گفتهاند به قطر نمیروند. اگر از نظر کمیته اجرایی کنفدراسیون حساب کنید، باید آنها به قطر سفر کنند، چراکه ما دو سه بار جلسه داشتیم. در این زمینه هم رای گیری کردیم. قرار بر این شد مسائل سیاسی در فوتبال دخالت نداشته باشد. حالا اگر عربستان و امارات بخواهند لابی کنند و به قطر نروند، خلاف مقررات کنفدراسیون فوتبال آسیاست. وقتی کمیته اجرایی رای داده باید به این کشور بروند، یعنی قطر میزبان خواهد بود.»

کفاشیان در پاسخ به این که وضعیت ایران و عربستان به کجا رسید، میگوید: «بحث ما و عربستان یک بحث امنیتی است. حالا کنفدراسیون برای اینکه بیشتر در این زمینه اطلاعات کسب کند، یک گروه را به ایران فرستاد. گزارشی تهیه کردند و موقع رفتن هم گفتند گزارش خوبی دادیم. وقتی امنیت ما مشکلی ندارد، نمیتوانیم میزبان تیمهای عربستانی باشیم؟ خواسته ما این است که گزارش را به هیات رئیسه کنفدراسیون ارجاع دهند و آنجا هم دوباره جلسهای برگزار شود و در این باره رای گیری کنند. وقتی امنیت خوب است، طبیعتا میتوانیم میزبان تیمهای عربستانی باشیم.»

اما فعلا تصمیم کنفدراسیون این است که دو کشور در زمین بی طرف بازی کنند: «بله، ما هم قبول کردیم. گفتیم اوکی، پس بیایند در قطر بازی کنند. الان عربستانیها میگویند به کشور ثالثی که معرفی کرده ایم نمیآیند. اکنون کنفدراسیون مانده که چه تصمیمی بگیرد. پیشنهاد ما این است که وقتی گزارش ناظر کنفدراسیون خوب بوده، تکلیف را سریعا مشخص کنند و همین امسال ما میزبان تیمهای عربستانی باشیم و این داستانها تمام شود. انشاءا... تلاش میکنیم حرفمان را به کرسی بنشانیم.»

او در پایان درباره قهرمانی تیم ملی فوتسال ایران در آسیا هم میگوید: «این قهرمانی را به همه تیم تبریک میگویم. بچهها واقعا با قدرت بازی کردند و جام را به دست آوردند. انشاءا... بتوانیم در مسابقات جهانی هم به عنوانهای خوبی برسیم.»