مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3179993916331090255
سکانس پایانی فینال لیگ برتر بسکتبال در تبریز کلید می‌خورد

بنویسیم فینال، بخوانیم قهرمان

جام قهرمانی لیگ برتر بسکتبال امروز در پایان جدالی جذاب و پرهیاهو روی دستان قهرمان به پرواز در خواهد آمد. اما کدام تیم این موفقیت را جشن می‌گیرد؛ شهرداری تبریز میزبان یا مهرام تهران.

این دو تیم بارها در همین فصل ثابت کردند سند این لیگ را به نام تیمی یا فرد خاصی نزدهاند. پنج بازی نیمه نهایی در میان چهار تیمی که به یک اندازه شانس داشتند، شایستگان فینال را معرفی کرد و چهار بازی پایانی بر این ادعا صحه گذاشت؛ شهرداری ـ مهرام که تا الان در بازیهای فینال هر کدام به دو پیروزی دست پیدا کردند، فینالیستهای لایقی هستند همانطور که پتروشیمی بندرامام و نفت آبادان هم میتوانستند از این موقعیت بهرهمند باشند.

در آستانه بازی امروز تبریز که از ساعت 14و30 آغاز میشود، حرفها برای پنجمین فینال کم نیست و باید باز هم نوشت. هم از شهرداری تبریز و هم از مهرام با این مضمون که چطور شد این تیمها دست بردار نیستند و مبارزهای جانانه برای قهرمانی در لیگ برتر بسکتبال را ادامه میدهند. مهرام تاکنون شش قهرمانی در لیگ برتر و یک قهرمانی در لیگ ملی دارد و به دنبال هفتمین قهرمانیاش است و تبریزیها نیز برای نخستینبار به فینال رسیدهاند و در خانه به دنبال اولین قهرمانی خواهند بود.

شهرداری

در شهرداری اصغر کاردوست و روزبه ارغوان در بهترین شرایط و دوره بازی خود قرار دارند. کاردوست در دورههایی که با صباباتری هم قهرمان شد تا این اندازه تیمش به او متکی نبود زیرا بازیکنان خارجی در موقعیت بازی او همه کاره بودند . از طرفی دو بازیکن خارجی شهرداری تبریز نیز بخوبی در ترکیب تیم جا افتادهاند و انگار سال هاست از یک شهر با هم بازی کردهاند.

آرن داوودی شاید در دوره پایانی بازی خود انگیزه زیادی برای قهرمانی دارد همینطور محمداوجاقی که به حقش در بسکتبال نرسید، خیلی باانگیزه است. سجاد پذیرفته هم نماد رویش بسکتبال آذربایجان است که شایستگیهای جوانان بسکتبال این خطه را ثابت میکند. مرادی نسب، زارعی و فلاحت هم با دورههای حضور در لیگ برتر بسکتبال بازیکنان باتجربهای هستند.

مهرام

درباره مهرام همان نظری را دارم که با ورود این تیم به لیگ برتر بسکتبال نوشتم؛ برای مهرام، باختن با این تیم برد است.

این عنوان را زمانی انتخاب کرده بودم که مهرام، پولن و مولتریه را نداشت اما خلق تفکر جوانگرایی نکتهای است که در برخی تیمهای امسال دیدیم و مهرام سرآمد دیگران شد. نوید رضایی فر از لیگ یک با مهرام برای نخستین بار در لیگ برتر بازی کرد و پدیده این فصل شد. یوسف وند، هم تیمی او در تیم جوانان 2014 هم در مهرام است با وحید دلیرزهان از تیم جوانان 2012 که بعد از دو فصل تجربه لیگ برتر امسال بازیهای بهتری به نمایش گذاشت و نبودش را مهرام در بازی چهارم فینال حس کرد.

احسان صمدی تا پیش از مصدومیت بازی میکرد و امیرحسین خندانپور در نخستین تجربه لیگ برتری، ظرفیتهای روانی خود را برای بزرگشدن نشان داد. این دو نفر در ترکیب جوانان ایران در بازیهای 2017 جوانان جهان بودند. بعد از این بازیکنان میرسیم به کیوان ریاعی به اتفاق امیرصدیقی که در میان جوانان مهرام جزو باتجربهها هستند.

مربیان

مصطفی هاشمی پرافتخارترین مربی لیگ برتر ایران است که هر بار با تعدادی از ستارهها و بازیکنان نسل طلایی قهرمان شده است، اما این بار مزه قهرمانی با ترکیب دگرگون شده مهرام برای این مربی شیرینتر است.

مهران حاتمی با پتروشیمی بندرامام در لیگ برتر سابقه قهرمانی دارد اما قهرمانی با شهرداری تبریز بعد از روزهایی که از او در تیم ملی انتقاد شد، برای این مربی اهمیت زیادی دارد.

آغاز تمرینات تیم ملی بسکتبال از 26 بهمن

دور جدید تمرینات تیم ملی بسکتبال برای شرکت در دومین مرحله از مسابقات انتخابی جامجهانی 2019 از 26 بهمن درمجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد. بازیکنان تیم ملی دراین اردو زیر نظر سرمربی و کادر فنی جدید تمرینات خود را آغاز میکنند. مسعود قاسمی، مدیر تیمهای ملی درباره برنامه ملیپوشان بیان کرد: کادر فنی و نفرات دعوت شده به تیم ملی بسکتبال سهشنبه (امشب) بعد از فینال لیگ برتر مشخص خواهند شد.