مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3179822146921688251

بازگشت زینال بندری

سال‌ها از این که جمشید هاشم‌پور را با سری تراشیده و شمایلی شبیه یول برینر، بازیگر فقید تاریخ سینما در فیلم‌ها می‌دیدیم، گذشته است. همان زمان که به تماشای بازی او در نقش شخصیتی چون زینال بندری در فیلم «تاراج» می‌نشستیم.

هاشم پور یا همان جمشید آریای معروف و سابق تا چند سال با همین شکل و شمایل از فیلمی به فیلم دیگر میرفت و بدخواهانش را تار و مار میکرد. او همین یکشنبهشب، سرانجام پس از سالها حضور در سینما و نقشآفرینی در فیلمهای مختلف، برای بازی در نقش شخصیتی به نام اناری در «دارکوب» نخستین سیمرغ بلورین خود (نقش مکمل مرد) را از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به دست آورد. البته خود هاشمپور در مراسم حاضر نبود و دخترش به نمایندگی از او این جایزه را دریافت کرد.

آنطور که جام جم گزارش داده از روز گذشته، فیلم تازه دیگری با بازی جمشید هاشمپور در سینماها اکران شده؛ اثری به نام «هاری» ساخته امیراحمد انصاری که همزمان با نمایش عمومی، از پوستر آن هم رونمایی شد.

نکته جالب اینکه هاشم پور پس از سالها در این فیلم باردیگر با سری تراشیده و شبیه همان شمایل آشنای دوران اوج کارنامهاش ظاهر شده و همین موضوع هم میتواند یکی از جذابیتهای بالقوه فیلم برای تماشا باشد. انگار سر و کله زینال بندری با سن و سالی بالاتر پیدا شده است.

فیلمنامه فیلم را امیرعلی محسنین نوشته و در خلاصه قصه آن هم آمده: من خطر کردم که همه چی درست شه یا هیچی! هر کاری میکنم واسه خاطر بچمونه که توی اون سگدونی که من بزرگ شدم، بزرگ نشه.

بجز جمشید هاشمپور، بازیگران دیگری چون میلاد کیمرام، هنگامه قاضیانی، علیرضا کمالی، مینا ساداتی، حسین سلیمانی، مجید واشقانی و اکبر معززی هم در این اثر سینمایی بازی میکنند.

مهدی مددکار، تهیهکننده هاری است و پخش آن هم به عهده نیمروز فیلم به مدیریت مهدی صباغزاده است. این فیلم تاکنون در جشنوارههایی چون مونترال، تورنتو، لندن، استانبول، زنگبار و کلن حضور داشته است.