مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3179821522834731632

گوشه و کنار اختتامیه جشنواره سی و ششم فیلم فجر

هومن سیدی جایزه‌اش را از مردم گرفت

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه بدون معرفی نامزد با حضور هیات داوران بخش سودای سیمرغ اهدا شد به هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده.

هومن سیدی پس از دریافت جایزهاش گفت: اصلا نمیدانستم چنین جایزهای وجود دارد و من کلیشهایترین جمله را میگویم که «جایزهام را از مردم گرفتهام.»

سارا بهرامی از امین حیایی تشکر کرد

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن اهدا شد به سارا بهرامی برای دارکوب.

سارا بهرامی که هیجان زده بود، گفت: خیلی این جایزه برایم ارزشمند است و از بهروز شعیبی، محمود رضوی و داوران و نیز همکارانم در فیلم دارکوب تشکر میکنم.

او همچنین از امین حیایی تشکر کرد و گفت آقای حیایی شما راست میگفتید؛ هر کسی نردبام خودش است.

سارا بهرامی سپس جایزه را به خانوادهاش تقدیم کرد و از مادرش که در سالن حضور داشت، تشکر کرد.

«تنگه ابوقریب» رکورددار دریافت سیمرغ از فجر

در آیین پایانی سیوششمین جشنواره فیلم فجر فیلم سینمایی تنگه ابوقریب با دریافت شش سیمرغ رکورددار دریافت بیشترین جایزه از جشنواره فیلم فجر شد.

بعد از این اثر، فیلم سینمایی مغزهای کوچک زنگ زده به کارگردانی هومن سیدی با دریافت چهار سیمرغ در رتبه بعدی قرار گرفت.

سه فیلم سینمایی سرو زیر آب، به وقت شام و عرق سرد با دریافت سه سیمرغ و فیلمهای سینمایی بمب؛ یک عاشقانه، دارکوب و چهار راه استانبول با دریافت دو سیمرغ در رتبه بعدی جای گرفتند.

فیلمهای سینمایی خجالت نکش و کامیون هم موفق به دریافت یک سیمرغ بلورین شدند و امین حیایی برای بازی در فیلم شعلهور دیپلم افتخار دریافت کرد.

اجرای سالار عقیلی

در نیمه این مراسم سالار عقیلی هم قطعاتی همچون «ایران، ایران» و تیتراژ سریال «هانیه» را اجرا کرد که یکی از آنها همراه با یادی از زندهیاد افشین یداللهی (ترانهسرا) بود. عقیلی همچنین در پایان قطعه «وطن» را اجرا کرد.

اشغال صندلی خبرنگاران

جمعیت زیادی که بسیاری از آنها غیرسینمایی و غیررسانهای بودند وارد طبقه همکف مرکز همایشها شدند و همین مسأله باعث بینظمیهایی در ابتدای مراسم شد.

این در حالی بود که جای مشخصی برای عوامل فیلمها و نیز خبرنگاران در نظر گرفته شده بود، اما تعداد زیادی از مردم عادی که موفق به ورود شدند بعضی صندلیهای خبرنگاران را اشغال کردند و در نهایت هم دستاندرکاران اجرایی جشنواره موفق به بلند کردن مردمی که برخی از آنها به اسم نماینده ارگانی خاص به سالن آمده بودند، نشدند.

تشویق مردم برای شهدای گردان عمار

سیمرغ بلورین بهترین فیلم به تنگه ابوقریب به تهیهکنندگی سعید ملکان اهدا شد.

ملکان با دعوت از اعضای گروه این فیلم که در سالن حاضر بودند، گفت: شیرینترین لحظه برای من زمانی بود که با درج نام شهدای گردان عمار روی پرده، مردم آنها را تشویق میکردند.

قدردانی از «نورالحلی» خبرنگار مستند

در بخشی از مراسم پایانی جشنواره فیلم فجر با حضور دبیر جشنواره و خانواده شهید معز غلامی از خبرنگاری که در فیلم مستند «زنانی با گوشوارههای باروتی» حضور داشت، نور الحلی تجلیل شد و مادر شهید غلامی هدیهای را به او تقدیم کرد.

قدردانی رضا مقصودی از احمد مهرانفر

سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول به رضا مقصودی برای فیلم خجالت نکش اهدا شد.

رضا مقصودی هم با اشاره به سخنان هومن سیدی مبنی براین که او هم نمیدانسته چنین جایزهای هست از زحمات احمد مهرانفر بازیگر فیلمش تشکر کرد.