مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3168205157551498973

هیولاهای شگفت‌انگیز را کجا پیدا کنیم؟

یا به اختصار MH یکی از مجموعه بازی‌هایی است که به دلیل وجود ذائقه‌ ژاپنی در طراحی، تولید و انتشارش توسط شرکتی ژاپنی، شاید برای ما کمتر شناخته شده باشد، اما MH یک فرنچایز به شمار می‌‎رود و طرفداران زیادی دارد.

Monster Hunterحالا در نسخه‌ جدید بازی MH World که به نوعی یک بازسازی عالی و بهترین عنوان تمام فرنچایز به شمار می‌رود، این فرصت مهیا شده تا طرفداران قدیمی از نبردهای سخت و چالش‌انگیز بازی لذت ببرند و بازیکنان جدید نیز به لطف سیستم پیشرفت بازی به‌سادگی بتوانند به دنیای این مجموعه قدم گذاشته و با آن ارتباط برقرار کنند.

محبوبیت قدیمی در کسوت مدرن

ژاپنی‌ها را که می‌شناسید! عاشق سختی کشیدن و چالش و کندن پوست سر از بازیکن برای رسیدن به یک تجربه‌ هیجان‌انگیز و رضایت‌بخش هستند و از شما چه پنهان اگر واقعا بخواهند، در انجام این کار استاد هستند و به منصفانه‌ترین شکل ممکن انجامش می‌دهند. بازی اخیر مجموعه‌ MH تمام آن ویژگی‌های کلیدی را که به شکل‌گیری و محبوبیت فرنچایز منجر شدند، یکجا در دل خود جای داده است که از آن جمله می‌توان به مبارزات سخت و نفسگیر، سیستم پیشرفت در بازی سرگرم‌کننده و جذاب و البته پریدن و از پای درآوردن دایناسورهای عظیم‌الجثه به کمک دوستان اشاره کرد.

MH World در دسترس‌ترین بازی تمام مجموعه تا امروز است، به نحوی که بازیکنان جدید را تا 20 ساعت ابتدایی بازی کاملا هدایت کرده و با سیستم‌های کلیدی و مکانیک‌های اصلی بازی آشنا‌ می‌کند. سختی بازی و دشمنانی که مقابل‎تان قرار می‌گیرند در ساعت‌های آغازین بازی راحت و بدون دردسر هستند و کم‌کم با هیولاها و موجودات چالش‌برانگیزتری مواجه می‌شوید، چراکه خودتان هم به قهرمان حرفه‌ای‌تری تبدیل شده‌اید و اینجاست که سیستم ارتقای زره و سلاح و در نهایت اژدهایان کهن معرفی می‌شوند. شکارهایی که در انتهای بازی باید انجام دهید، حسابی تمام مهارت‌های شما را آزمایش می‌کنند، اما نگران نباشید چراکه خوشبختانه بعد از تمام چالش‌ها و سختی‌هایی که برای رسیدن به این نقطه از بازی تحمل کرده‌اید، برای یک مبارزه‌ اساسی و دریافت جایزه‌ آماده خواهید بود.

شاید سیستم پیشرفت شما در بازی خطی باشد، اما همین باعث شده سختی دشمنان و توانایی‌های زره شما به مرور نسبت به هم رشد کنند و زمانی که بعد از تقریبا 60 ساعت بازی را تمام کنید، هنوز هم محتوای باارزش بخصوص شکار اژدهایان کهن در بازی باقی مانده است که دوست داشته باشید دوباره به دنیای MH World بازگردید.

جذابیت در سادگی ا‌ست

برای این‌که در بازی جلو بروید کافی است یک چرخه‌ ساده را دنبال کنید. آن چرخه بیرون رفتن، کشتن هیولاها و استفاده از تکه‌های آنها برای ساختن سلاح‌ها و زره‌های بهتر است. هرچه در بازی جلوتر بروید، گزینه‌های بیشتری برای شخصی‌سازی در اختیارتان قرار می‌گیرد و سِت‌های زره مخصوصی برایتان موجود می‌شود که تاثیر‌ مثبت روی بهبود روند گیم‌پلی شما دارند.

با گشت و گذار در دنیای بازی فعالیت‌های جالب و سرگرم‌کننده‌ای مثل کمپ زدن و هر کار دیگری را که آدم در طبیعت لذت می‌برد می‌توانید انجام دهید. می‌توانید موجودات مختلفی را جمع‌آوری کرده و به خانه‌ خود ببرید یا ردها و سرنخ‌هایی را دنبال کنید که ممکن است به نبردهای سخت و وحشیانه‌ای ختم شوند. با وجود این‌که تمام بخش‌های نقشه جزئی از یک دنیای واحد هستند، اما هر کدام از آنها استقلال و هویت خود را دارند. هر زمان که بعد از شکارهایتان به شهر بازگردید تقریبا یک چیز جدید برای درگیر شدن با آن وجود دارد. مثلا می‌توانید گروهی از مبارزان خود را به شکار در مناطقی که قبلا در آنها بوده‌اید، اعزام کنید یا گزینه‌های غذایی‌تان را ارتقا دهید، میوه‌هایی که کاشته‌اید را برداشت کرده و محصولات جدیدی را که توسط کشتی برای شما ارسال می‌شود، بررسی کنید. برای شکار هیولاها باید ابتدا جای آنها را پیدا کنید و برای این کار نیاز نیست درگیر آزمون و خطا یا توسل به شانس و اقبال شوید، بلکه باید چشم‌تان را دنبال حشره‌های درخشانی که در محیط هستند بگردانید تا با دنبال کردن رد آنها، به قلمرو یا مخفیگاه هیولاهای اصلی بازی دست پیدا کنید. هرچه هیولاها و موجودات بیشتری را ردگیری کرده، شکار کنید یا زنده به دست بیاورید، کتابخانه‌ اطلاعات شما پربارتر می‌شود که به نوبه‌ خود به شما این امکان را می‌دهد تا در شکارهای بعدی نقاط ضعف هیولاها را شناسایی کرده یا متوجه باشید که نسبت به چه عناصری مقاومت بیشتری دارند.

بازی با تمام سلایق

در بازی 14 نوع دسته‌بندی برای سلاح‌ها وجود دارد که هر کدام سبک متفاوتی به مبارزات شما می‌دهد. ممکن است شمشیری را بخواهید که با دو دست حمل شود که مخصوص مبارزه‌ نزدیک است یا مبارزه از دور را ترجیح دهید. با این حال جوایز اختیاری گوناگونی برای سلاح‌ها در نظر گرفته شده تا بازیکنانی که مایل هستند مهارت و تخصص‌های خود را بیشتر محک بزنند، مدام سبک بازی خود را تغییر داده و بدون پیچیدگی و اتلاف وقت به سبک جدید خود عادت پیدا کنند.

افت فریم بازی در بعضی از مواقع بخصوص زمانی که بیشتر از یک هیولای بزرگ در صحنه حضور داشته باشد، مشکلی است که امیدواریم با آپدیت برطرف شود. همچنین می‌توان به فعال نشدن رفتار هیولاها در سکانس‌های شلوغ تا زمانی که به آنها زیادی نزدیک شوید، اشاره کرد و راستش این موقعیت خوبی برای شروع مبارزه نیست! با تمام این اوصاف Monster Hunter World یکی از بهترین بازی‌های اکشن نقش‌آفرینی امسال ظاهر شده است.

مجید رحمانی