مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3141882354519674534

اعدام عامل قتل عام سلماس در ملأعام

دامادجنایتکار که هفت نفر از اعضای خانواده همسرش را به رگبار بسته بود، در ملأ عام به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش جامجم، ساعت یک ونیم بامداد چهارشنبه 27 اردیبهشت امسال تیراندازی در محله خیابان مصطفی خمینی شهرستان سلماس واقع در استان آذربایجان غربی به پلیس و اورژانس گزارش شد. با حضور ماموران در محل تیراندازی مشخص شد مردی به نام «حسین» 39 ساله بهدلیل برخی اختلافات با خانواده همسرش بهطور مسلحانه وارد خانه پدرزنش شده و با درگیری و نزاع با ساکنان خانه تمامی اعضای خانواده را که هفت مرد و زن و کودک بودهاند، به گلوله بسته است.

تحقیقات محلی هم نشان داد، داماد خانواده پس از کشتار اعضای خانواده همسرش از محل جنایت بیرون رفته و هنگام فرار، با صاحب خودروی پژو 405 که در کنار خیابان پارک شده بود درگیر شده و به زور و با تهدید راننده، سوار خودرو شده و گریخته است. پس از فرار داماد جنایتکار، مأموران جستوجوی گستردهای را برای یافتن مرد جوان آغاز کردند و سرانجام در کمتر از 12 ساعت توانستند او را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

عامل جنایت پس از رسیدگی به پروندهاش در دادسرا و دادگاه، به پنجبار قصاص در ملأعام و 148 ضربه شلاق و 14 سال زندان محکوم شد.

علی حسنزاده، رئیس دادگستری شهرستان خوی پس از صدور حکم قاتل گفت: با توجه به اینکه جنایت صورتگرفته از نوع قتلهای داعشگونه است و موجب اخلال در نظم و امنیت عمومی و جریحهدار کردن احساسات عمومی مردم شده، مصلحت در اجرای قصاص در ملأعام بود و به همین دلیل و برای تسکین اهالی و اولیایدم کشتهشدگان و عبرتآموزی و پیشگیری از چنین جنایتی قرار شد مجازات قصاص در مقابل خانهای که محل جنایت بود، اجرا شود.

سرانجام با استیذان رای در دیوان عالی کشور، داماد قاتل سحرگاه پنجشنبه در فلکه شهرداری شهرستان سلماس، در ملأعام به دار مجازات آویخته شد.