مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3141869197616270286

دایی، خنده از لب شفر برد

سایپا دیروز نمایشی سزاوارانه ارائه کرد تا از شکست مقابل استقلال تهران فرار کند. استقلال در بازی دیروز با گل دقیقه 23 داریوش شجاعیان از سایپا پیش افتاد؛ اما سایپا از این دقیقه به بعد دگرگون شد تا مقابل آبی‌های تهران شکست نخورد. شاگردان علی دایی بخصوص در نیمه دوم کاملا برتر از حریف بودند.

استقلال هم در نیمه دوم به شکلی کاملا واضح عقب نشست تا از رکورد سیدحسین حسینی دفاع کند. او هفته قبل مقابل تراکتور رکورد لیگ برتر را از آن خود کرده بود و 56 دقیقه نیاز داشت تا رکورد کلینشیت پیاپی تمام ادوار فوتبال ایران را به نام خود بنویسد. جالب آنکه علاوه بر بازیکنان، تماشاگران هم نسبت به این موضوع حساس شده بودند و با شمارش معکوس در دقیقه 56، ثبت یک رکورد جدید به نام دروازهبان استقلال را جشن گرفتند. از این دقیقه به بعد انگار ماموریت بازیکنان استقلال تمام شده بود و همین مورد موجب شد سایپا فشار خود برای زدن گل تساوی را افزایش دهد و در دقیقه 85 سرانجام دروازه سیدحسین حسینی بعد از 871 دقیقه روی پاشنه بچرخد.

این گل تمام 35 هزار تماشاگر استقلالی حاضر در ورزشگاه را وادار به سکوت کرد تا آنها دقایق آخر را بدون انرژی دنبال کنند. البته شاگردان وینفرد شفر در دقیقه 6+90 میتوانستند توسط علی قربانی به گل برسند؛ اما او قدر موقعیت طلایی خود را ندانست تا 2 امتیاز از کف شفر بپرد. به این ترتیب استقلال در بدترین زمان، متوقف شد تا پرسپولیس از تمام لیگ فاصلهای عجیب پیدا کند. پرسپولیس 44 امتیازی در حال حاضر 11 امتیاز با تیم دوم (فولاد خوزستان) و 16 امتیاز با استقلال فاصله دارد. پارس جنوبی جم دیروز در دربی جنوبیهای لیگ برتر در خانه صنعت نفت آبادان در دقیقه 87 گل خورد و به تساوی یک بر یک رسید تا فرصت مناسب برای صعود به رده دوم جدول را از دست بدهد. فولاد 33 امتیازی و پارس جنوبی 32 امتیازی هستند.

تماشاگران ویژه بازی دیروز

بازی دیروز استقلال تهران مقابل سایپا چند تماشاگر ویژه داشت. ساشا شفر پسر وینفرد شفر که آنالیزور استقلال هم هست و همین طور کولی دستیار جدید شفر در جایگاه VIPورزشگاه آزادی بازی را از نزدیک میدیدند.

جایگاه CIP هم دو تماشاگر ویژه داشت: اوسیانو کروز دستیار کارلوس کیروش در تیم ملی فوتبال ایران و همین طور مارکار آقاجانیان یکی دیگر از مربیان تیم ملی که بازی را از نزدیک دیدند و مطابق معمول گزارش خود را به ساختمان PEC خواهند برد.

خواندنیهای سایر بازیها

استقلال خوزستان پس از چهار شکست متوالی، موفق به پیروزی شد و با 17 امتیاز به رده سیزدهم جدول ردهبندی صعود کرد.

پیکان هم با تساوی مقابل سپیدرود برای هشتمین هفته پیاپی از رسیدن به پیروزی بازماند و با 28 امتیاز موقتاً جای استقلال را در رده پنجم جدول گرفت.

نفت با افاضلی اولین پیروزی خود را به دست آورد و به رده سیزدهم جدول صعود کرد. این برای نخستین بار در این فصل بود که نفت مقابل تیمی با اختلاف دو گل پیروز میشد. تراکتورسازی هم برای سومین هفته پیاپی از رسیدن به پیروزی بازماند.

فولاد با تساوی مقابل گسترش قولاد برای چهاردهمین بازی متوالی در لیگ برتر بی شکست باقی ماند. آخرین باخت شاگردان پورموسوی در هفته پنجم بود که آنها با یک گل مغلوب پیکان شدند.

ذوبآهن با پیروزی در دربی اصفهان، برای سومین هفته متوالی طعم برد را چشید. این برای نخستین بار است که ذوبآهنیها در این فصل سه بازی متوالی را میبرند.

با شکست دیروز سپاهان مقابل ذوبآهن و شعارهای حیا کن رها کن برای کرانچار، این تیم هم درموقعیت بدی قرار گرفته و حمایت هیات مدیره و مدیرعامل از سرمربی کروات، نتیجه عکس داده. به احتمال بسیار زیاد در همین هفته سرمربی سپاهان هم تغییر خواهد کرد.

حسینی همه رکوردها را یکجا شکست

سیدحسین حسینی دروازهبان نجیب استقلال که در بازی قبل مقابل تراکتورسازی، رکورد تاریخ لیگ برتر را از علیرضا بیرانوند گرفته دیروز در بازی با سایپا، 56 دقیقه مقاومت کرد تا همه رکوردهایی که در فوتبال ایران برای کلینشیت پیاپی وجود داشت را یکجا بشکند. او در دقیقه 14 بازی، رکورد 802 دقیقهای احمدرضا عابدزاده را شکست، در دقیقه 49 رکورد ناصر حجازی را پشت سر گذاشت و در دقیقه 56 مودت را رد کرد تا رکورددار کلینشیت پیاپی در تمام ادوار فوتبال ایران باشد. حسینی در دقیقه 85 بازی دیروز گل خورد تا بعد از 871 دقیقه دروازهاش باز شود. آخرین بار علی علیپور در دقیقه 22 دربی تهران به حسینی گل زده بود.