مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3141833421990530175

رونمایی از دستگاه ثبت دقیق امواج مغزی در مشهد

دستگاه پیشرفته ثبت دقیق امواج مغزی (دی.سی) حاصل تلاش محققان سه کشور ایران، آلمان و کانادا عصر پنجشنبه گذشته در مشهد رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، رئیس بخش علوم و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد که طراح اصلی دستگاه مزبور است، در حاشیه رونمایی از آن گفت: با استفاده از دستگاه دی.سی، ثبت امواج مغزی با دقت و کیفیت بهتر و بدون اختلالات احتمالی صورت میگیرد.

پروفسور علی گرجی افزود: این دستگاه میتواند تمام امواج مغزی بین صفر تا صد هرتز را ثبت کند که ثبت دقیق آن نقش مهمی در تشخیص و بررسی پیشآگهی بیماریهای اعصاب و روانپزشکی دارد.

وی بیان کرد: طراحی و ساخت این دستگاه با همکاری پژوهشگران دانشگاههای ونکوور کانادا، مونستر آلمان و علوم پزشکی مشهد انجام شده است.

گرجی خاطرنشان کرد: دستگاه ثبت دقیق امواج مغزی برای نخستین بار در کشور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تحقیقات دانشجویان راهاندازی شده است و در مرحله بعد که چند ماه به طول میانجامد، برای بیماران مورد استفاده قرار میگیرد.

وی بدون اشاره به هزینه ساخت دستگاه مزبور گفت: طراحی و ساخت این دستگاه با هزینه شخصی محققان سه کشور انجام شده است.

توسعه علوم اعصاب در سطح کشور از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یکی از ماموریتهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سالهای اخیر تعیین شده است.