مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3141803785392283821

شهیدی که بنیانگذار جشنواره مردمی شد

به همت و همراهی عده‌ای از هنرمندان سینما و جانبازان و قهرمانان دفاع مقدس و اهل هنر، در دومین سالگرد شهادت شهید والامقاوم سعید سیاح‌طاهری، دوازدهمین دوره جشنواره شاد دانش‌آموزی فیلم دفاع مقدس به دور از تعلقات سیاسی و جناحی به مدت دو هفته و در دو سئانس صبح و بعدازظهر در تمام مناطق شهرها و روستاهای زلزله‌زده سرپل ذهاب (سه روز)، قصرشیرین (دو روز)، گیلانغرب (دوروز)، دالاهو (یک روز) و ثلاث باباجانی (دو روز) برگزار شد.

به گزارش جامجم، در این جشنواره چهرههایی مانند فاطمه معتمدآریا، مالک سراج، کوروش سلیمانی، سیدعلی صالحی، محمدرضا هدایتی، سعید داخ، علیرضا مسعودی (مشهدی)، بهزاد کریمی (طنزپرداز صحنهای) و حسین دهباشی (روزنامهنگار و مستندساز) و دکتر سالار عبدو (مدرس دانشگاه نیویورک) حضور داشتند.

در این جشن بجز اهدای وسایل ضروری تحصیل به همه دانشآموزان، به بیش از 2000نفر دختران سرپل ذهاب نیز عروسک اهدا شد.

همچنین در این مراسم که با شعرخوانی فیالبداهه مالک سراج و محمدرضا هدایتی همراه بود، تمام شرکتکنندگان با تکان دادن پرچم مقدس کشورمان با آنان همراهی کرده و به شادی پرداختند.

لازم به یادآوری است که از گذشته شهید سعید سیاحطاهری، بنیانگذار اصلی این جشنواره مردمی بود که در هر موقعیتی در مناطق محروم و بویژه مصیبت دیده با کمک هنرمندان و قهرمانان معروف دفاع مقدس به یاری فرهنگی نوجوانان و مردم این نواحی میپرداخت و جشنواره دوازدهم دانش آموزی نیز در سالگرد شهادت این بزرگمرد و به یاد آن اسوه، در مناطق زلزله زده کرمانشاه به انجام رسید.

از پشتیبانان و یاوران کمککننده این جشنواره، میتوان به حوزه هنری، معاونت سیمای استانها، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، معاونت سینمایی وزارت ارشاد، ستادکل نیروهای مسلح، آموزش و پرورش استان کرمانشاه، سپاه نبی اکرم(ص)، سازمان تبلیغات اسلامی و دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر تهران اشاره کرد.