مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3141787676207489415
فقط در خاک خودمان با امارات و عربستان بازی می‌کنیم

«مصر» مثل فوتبال قطر

هر چند فشارهای سیاسی عربستان و امارات پا به ورزش گذاشته و بعضی از کشورها ازجلمه ایران و قطر را از حق خودشان محروم می‌کند اما این بار قطری‌ها شمشیر را برای همسایه‌های خود از رو بسته‌اند، پایشان را در یک کفش کرده‌اند و اصرار دارند که فقط در خاک خودشان با این دو کشور بازی می‌کنند.

همین چندوقت پیش بود که عربستانیها پس از اینکه حاضر نشدند با تیمهای ایرانی در خاک کشورمان بازی کنند بهدلیل اختلاقات سیاسی با قطر تصمیم مشابهی گرفتند و در نامهای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار این شدند که بازی با تیمهای باشگاهی و ملی این کشور هم در خاک کشور دیگری
برگزار شود.

رویهای غلط که AFC به آن تن داده است و دلارهای عربستانیها شرایط را طوری رقم زده که هر تصمیمی که آنها میگیرند،کنفدراسیون فوتبال آسیا مجاب به اجراست! با این حال این بار قطریها که آنها هم از کشورهای متمول جهان هستند، اعلام کردهاند فقط در خاک خودشان با عربستان و امارات بازی
خواهند کرد.

محمد الانصاری، دبیرکل فدراسیون فوتبال قطر در این باره گفته است: «ما اصلا حاضر نیستیم در کشور ثالث به مصاف حریفان خود برویم. بارها اعلام کردهایم قطر نمیخواهد ورزش را با سیاست قاطی کند. ما آماده میزبانی از هر تیمی هستیم و در کشور ما نهایت امنیت و آرامش وجود دارد.»

این اتفاق در حالی افتاده است که ظاهرا هنوز مشکل تیمهای ایرانی با عربستانیها مثل سالهای قبل پابرجاست و تیمهای ایرانی، کشورهای ازبکستان و ترکمنستان را بهعنوان میزبان بازیهای خودشان در لیگ قهرمانان آسیا به AFC معرفی کردهاند!