مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3141611646601951837

توافق ماکو و آغری ترکیه برای برپایی تورهای گردشگری متقابل

فرماندار ماکو از توافق این شهرستان و استان آغری ترکیه برای انجام تورهای گردشگری متقابل در آینده نزدیک خبر داد.

بهگزارش روابطعمومی ادارهکل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری آذربایجان غربی، شاهین علیزاده فرماندار ماکو در دیدار با جلیل جباری مدیرکل میراثفرهنگی آذربایجان غربی در محل فرمانداری این شهرستان گفت: در نشستی که با مسئولان شهر آغری ترکیه داشتیم دو طرف برانجام تورهای گردشگری با هدف معرفی جاذبههای طبیعی و تاریخی ماکو و آغری به توافق رسیدیم.

او افزود: اگر دفاتر خدمات مسافرتی ماکو و استان بتوانند برنامههای خود را به ما اعلام کنند مطمئناً از هر فرصتی میتوانند برای معرفی استان استفاده کنند.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایعدستی و گردشگری آذربایجان غربی نیز ضمن قدردانی از تلاشهای فرماندار در زمینه توسعه گردشگری در این شهرستان گفت: تهیه طرح تفصیلی بافت تاریخی شهرستان ماکو موجب خواهد شد تا چهره تاریخی این شهرستان برای مسافران ورودی نمایان شود.

او تصریح کرد: انجام تورهای گردشگری و ایجاد شرایط اقامت در ماکو برای مسافران ورودی از مرز بازرگان در توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال در این شهرستان کمک میکند.

جباری عنوان کرد: گردشگری میتواند جایگزین خوبی برای سایر بخشهای اقتصادی باشد و بر درآمدزایی در هر منطقه بیفزاید. ماکو نیز بهدلیل موقعیت جغرافیایی و داشتههای تاریخی، فرهنگی و طبیعی میتواند از صنعت گردشگری بهره کافی را ببرد.

او انجام دیدارهای متقابل با کشورهای همسایه را در توسعه گردشگری را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: قطعاً دیدارهای مسئولان شهرهای مرزی با والیان و استانداران شهرهای مرزی کشورهای همسایه موجب رفت و آمد گردشگران دو کشور شده و از این منظر میتوان بر رشد اقتصادی و پیشبرد اهداف مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی برنامهریزی کرد.

شاهین علیزاده فرماندار ماکو نیز آمادگی شهرستان را برای انجام برنامههای مختلف فرهنگی، اجرای نمایشگاه و حتی بهرهمندی از موضوع خواهرخواندگی ماکو و یکی از شهرهای ترکیه برای توسعه گردشگری این شهرستان تأکید کرد و ارائه طرحهای گردشگری را لازمه اجرای سیاستهای توسعه گردشگری در منطقه دانست.