مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3141561545715712096

منشاء آلودگی‌ زیست محیطی خوزستان فلرهای نفتی نیست

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نسبت به طرح شکایت سازمان‌های محیط زیست و بهداشت و درمان خوزستان از این شرکت گفت: به عنوان شخصی فنی در شرکت نفت مطمئنم که منشاء آلودگی‌های محیط زیستی خوزستان فلرهای نفتی نیست.

به گزارش ایرنا بیژن عالیپور در نشست بررسی مشکلات ناشی از فعالیتهای نفتی و لزوم مدیریت اصولی انتشار آلایندههای خروجی از فلرهای نفتی و راهکارهای کارشناسی آن در استانداری خوزستان اظهار کرد: فلرهای نفتی آلودگی ایجاد میکند و منکر این آلودگی هم نیستیم اما آلودگی فعلی خوزستان ارتباطی با این فلرها ندارد.

وی افزود: چند سال پیش بیش از 20 هزار نفر مشکل تنفسی پیدا کردند که پس از قطع درختان کنوکارپوس شاهد کاهش آمار بیمارن تنفسی بودیم پس معلوم است که این آلودگیها به نفت مربوط نمیشود.

وی اظهار کرد: همچنین در نشستی که با رئیس سازمان محیط زیست خوزستان و معاون وزیر بهداشت و درمان داشتیم گفته شد که طبق آزمایشات، مشکلات تنفسی مطلقا منشا نفتی ندارد.

مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بیان کرد:از حرفهای مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان که فلرهای نفتی را عامل آلودگی هوای خوزستان اعلام میکند تعجب میکنم و صحبتهای نماینده بهداشت و درمان خوزستان درباره ایجاد آلایندگی فلرهای نفتی و بیمارهای تنفسی مرتبط با آن را قبول ندارم .

عالی پور تصریح کرد: در شرکت نفت برای مهار آلودگی ناشی از فلرهایی نفتی در خوزستان و چهار استان دیگر هم برنامه داریم و کالاهای خارجی نیز سفارش داده شده که تاکنون تحریم بودیم اما از وقتی تحریمها برداشته شده سفارشات را ارائه دادهایم.

وی تاکید کرد: عملیات برداشتن 2 فلر نفتی یکی در اهواز3 (واقع در جاده اندیمشک) و دیگری در اهواز 2 (واقع در جاده بندر ماهشهر) در حال انجام است و قطعات لازم برای این کار را خریداری کرده ایم.