مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3141542807777466306

تقویت تعاونی ها و تشکل ها باعث رونق اقتصادی در بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با با تاکید بر تقویت تعاونیها و تشکلهای کشاورزی گفت: باید با پیگیری مشکلات ، بازاریابی و صادرات محصولات کشاورزی بسوی کشاورزی مشارکتی گام بردارند.

به گزارش خبرنگار جام جم از هرمزگان، علی باقرزاده طی نشستی اظهار داشت: اگر کشاورزان در قالب تشکلهای کشاورزی و تعاونیها فعالیت کنند ارائه خدماتی همچون دادن تسهیلات ، پیگیری مشکلات و صادرات محصولات با روند بهتری انجام خواهد شد.

وی در ادامه یکی از مهمترین برنامه های سازمان جهاد کشاورزی، را تقویت تعاونیهای تولید و تشکلهای کشاورزی با هدف افزایش رونق اقتصادی در بخش کشاورزی و رفع مشکلات بهره برداران اعلام کرد و افزود: در استان 140 تشکل با 124 هزارعضو فعالیت دارد که اگر سهم آورده آنها مدیریت شود می تواند در توسعه کشاورزی نقش مهمی داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با تاکید بر اهمیت آب در بخش کشاورزی اظهار داشت : سازمان جهاد کشاورزی زیر بار کاهش چاههای کشاورزی نخواهد رفت، اما با بهره گیری از فناوری و استفاده از سیستمهای آبیاری نوین، بهره وری آب را در این بخش ارتقاء خواهیم داد.

وی خاطر نشان کرد: باید به این نکته توجه داشت که علاوه بر نصب کنتورهای حجمی و سیستم آبیاری نوین باید شیوه استفاده آن را به کشاورزان آموخت.