مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3141542421458133729

ورود و خروج بی‌ضابطه فرآورده‌های طیور به آذربایجان غربی ممنوع شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: به هیچ نباید فرآورده‌های طیور مثل مرغ و تخم مرغ، بدون مجوز و بدون داشتن گواهی بهداشت، به استان وارد و یا از استان خارج شود.

به گزارش تسنیم علیرضا رادفر در جلسه ستاد استانی کنترل و پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان که در استانداری آذربایجان غربی برگزار شد اظهار داشت: آذربایجان غربی یکی از

قطبهای تولید فرآوردههای طیور در کشور است بنابراین ضرورت کنترل ورود و خروج فرآوردههای طیور در این استان باید مورد توجه دستگاههای مرتبط و متولی باشد.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون بیماری آنفلوانزای پرندگان در استان در سطح رخداد بیماری است و نه طغیان بیماری.

وی تصریح کرد: اما لازم است اقدامات کنترلی و پیشگیرانه توسط دستگاههای مسئول آذربایجان غربی برای جلوگیری از تشدید این بیماری به دقت انجام شود.

وی اظهار داشت: به هیچ وجه نباید فرآوردههای طیور مثل مرغ و تخم مرغ، بی مجوز و بدون داشتن گواهی بهداشت، به آذربایجان غربی وارد شود و یا از استان خارج شود.

رادفر گفت: توجه و اهتمام ویژه مسئولان ذیربط در بحث مقابله و پیشگیری از این بیماری بسیار اهمیت دارد بنابراین باید اهمیت و حساسیت موضوع به درستی درک شود.

وی افزود: باید برای مقابله و پیشگیری از بیماری آنفلوانزای پرندگان، اقدامات قاطع در سطح استان آذربایجان غربی آغاز شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: باید استمرار پایشها بهویژه در محیطهای روستایی در صدر برنامهها قرار گرفته و همزمان در صورت مشاهده کانونهای آلوده به بیماری آنفلوآنزای پرندگان، این کانونها سریعا معدوم و پاکسازی شود و در این راستا باید از طریق صدا و سیما و رسانهها، اطلاع رسانیهای لازم به سرعت انجام شود.