مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3139906487935238777
پلان آخر

فقط چند فیلم سود می‌دهند

در برنامه چشم شب روشن وقتی از فریدون جیرانی درباره اوضاع فروش فیلم‌ها و میزان سودشان سوال شد، اعتقادش این بود که وقتی 7 فیلم پرفروش و چند فیلم با فروش متوسط داریم به معنی فروش مناسب نیست.

او ادامه داد اگر مجموع فیلم‌های نمایش داده شده در سال را در نظر بگیریم، فیلم‌های پرفروش سود می‌دهند و متوسط‌ها هزینه‌شان را در می‌آورند و بقیه ضرر می‌دهند. این پاسخ این سوال را ایجاد کرد که با این شرایط چطور ساخت فیلم همچنان ادامه دارد که پاسخ جیرانی این بود که بعضی فیلم با وام ها، بعضی با هزینه ادارات و بقیه نیزبا هزینه کم ساخته می‌شوند.

بهترین بازی‌ام در روزگار قریب بود

رضا فیاضی در برنامه خارج از کادر شبکه آی‌فیلم گفت اولین مجموعه تصویری که در آن حضور داشت ویژه عید بود که او در آن نمایش نقش طوفان را بازی می‌کرد، اما اولین سریال جدی او امیر کبیر بود که به اعتقاد خودش بهترین روزهای بازیگری اش مربوط به این مجموعه است. فیاضی بازیگر قصه‌های تا به تا آمار جالبی از این اثر ارائه کرد و گفت آن روزها آمار 96 درصدی از میزان بیننده‌های آن اعلام شد. او اشاره‌ای هم به سریال روزگار قریب کرد که در دو قسمت آن بازی داشت، اما آن را بهترین بازی دوران فعالیتش نامید و افزود معمولا در فیلم‌ها برداشت‌ها زیاد نیست.

ادبیات، آدم می‌سازد

مسعود فراستی که مهمان برنامه کتاب باز بود حسابی از ادبیات و نقش آن در فهم آدمی تعریف کرد. او حتی توان ادبیات را به نسبت فیلم در این‌که آدم را بسازد و با پیرامونش آشنا کند بیشتر دانست. او گفت اگر یک نفر از او درباره نقد نوشتن بپرسد می‌گوید برود رمان بخواند. او همچنین یادی از دوران دبیرستان هم کرد که هیچ رمان مناسبی نمی‌شد که چاپ شود و او نخواند. فراستی گفت این روزها بشدت ادبیات می‌خواند و چیزهایی می‌فهمد که قبلا یاد نگرفته بود. او ادامه داد فیلمی را هم که قصه داشته باشد، می‌پسندد.

از فعالیت صنعتی تا بازیگری

سام نوری در برنامه حالا خورشید در پاسخ به این‌که چرا دیر بازیگری را شروع کرده گفت که در زمینه صنعتی فعالیت داشته و اولین‌بار از طریق علیرضا عصار با مهران مدیری آشنا شده که باعث بازی‌اش در سریال مرددو هزار چهره شده است. او ادامه داد که فرانسوی حرف زدن نیز در بازیگر شدن او نقش داشت و حتی به پیشنهاد رشیدپور در برنامه فرانسوی صحبت کرد. نوری در پاسخ به مجموعه‌هایی که در این سال‌ها بیشتر پسندیده از پایتخت و لیسانسه‌ها نام برد و گفت با پایتخت خیلی خندیده و از موضوع و پیام‌های سریال لیسانسه‌ها تعریف کرد.