مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3135532463543827453

دخالت در ایران؛ سرپوشی برای شکست در یمن

آشوب‌های اخیر دارای طراحی راهبردی از سوی آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود بود که با محاسبات غلط ناشی از اتفاقات منطقه همراه بود.این آشوب بخشی از طرح عاملان آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود بود. طرح عاملان آشوب اخیر کشورمان در فاز اول خود با اقدامات به موقع نیروهای انتظامی و امنیتی شکست خورد، اما قطعا دشمنان به دنبال طرح‌های دیگری نیز علیه کشورمان خواهند بود.

در جریان اعتراضات داخلی، برخی کشورها احساس کردند که می‌توانند از آن در جهت منافع خود استفاده کنند. این در حالی است که در برخی از مقاطع در همین کشورها از جمله انگلیس، فرانسه و آمریکا شاهد برگزاری تجمعاتی بوده‌ایم و نمونه اخیر آن نیز در فرانسه رخ داد، بنابراین ما نیز نگران وضعیت بازداشت‌شدگان در پاریس هستیم، آنها مطالبات مدنی داشتند و ما هم از مطالبات مردمی آنها دفاع می‌کنیم.

در ضمن دوره عربستان و اسرائیل که به سر آمده است و ما دو سال قبل تابلوی نابودی اسرائیل را ظرف 25 سال آینده در میادین خود نصب کردیم.

عربستان در اعتراضات هفته گذشته تمام مخارج منافقین را پرداخت کرد، تمامی پالس‌هایی که در فضای مجازی برای تهییج مردم داده می‌شد از این حوزه‌ها بود و این موضوع از نگاه نیروهای امنیتی ما پنهان نیست.عربستان کشوری در حال سقوط است و علی‌رغم این‌که آمریکا امکانات نظامی در اختیار این کشور قرار داده است، اما بعد از گذشت چند سال هنوز نتوانسته در یمن پیروز شود.

27 درصد از هشتگ‌هایی که در اینترنت درباره ایران به راه افتاد متعلق به سعودی‌هاست و عوامل اجرایی آن، اسرائیلی و غربی هستند. سعودی‌ها سازمانی را درست کرده‌اند و افرادی از خارج کشور برای اداره این سازمان آورده‌اند چون خودشان چنین توانایی را ندارند. عربستان سعودی نمی‌تواند با دخالت در ایران و تحریک ملت آگاه ایران بر شکست‌هایش در یمن سرپوش بگذارد.

در جریان اعتراضات هفته گذشته، رئیس‌جمهور و سناتور‌های آمریکا، سران گروهک منافقین و سران برخی از کشورهای منطقه مانند فتنه سال 88 از این تجمعات حمایت کردند. این حمایت‌ها بیانگر این است که قطعا تعدادی از عوامل آنها در میان صفوف معترضان وجود داشتند که شعار‌های هنجارشکنانه سر می‌دادند.

دولت‌های قبلی آمریکا اقدامات مستمری در برهم زدن روند عادی حیات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ایران داشتند که با کودتای نظامی علیه نخست‌وزیر منتخب ملت ایران در سال 1332 آغاز شد و در چند دهه گذشته ادامه داشته است. دولت جدید آمریکا نیز هیچ گونه حدومرزی در نقض تمامی اصول و قواعد حقوق بین‌الملل حاکم بر روابط بین‌الملل قائل نیست.

باید توجه داشته باشیم که دشمنی‌ دشمن با ما دائمی بوده و هدفش هم براندازی است، دشمن به هیچ قیمتی حاضر به کوتاه آمدن نیست و با ترفندهای مختلف، یک بار با غائله منافقین، برخی مواقع با جنگ تحمیلی، فتنه 78 و 88 ورود پیدا می‌کند، اما همه باید بدانند جمهوری اسلامی ایران محلی برای طمع‌کردن این اراذل و اوباش نیست. ایران کشور قوی مردان و جوانان انقلابی است که عراق، سوریه و لبنان را نجات داد.

منصور حقیقت‌پور/ مشاور رئیس مجلس