مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3093967118935519112
پرسپولیس در شهر باران به برد می‌اندیشد

استقلال و سپاهان تشنه پیروزی

لیگ برتر هفدهم در حالی طی امروز و فردا به نیمه راه می‌رسد که پرسپولیس قهرمان زودهنگام نیم‌فصل در شهر باران با آرامش خاطر به دنبال ادامه قدرت‌نمایی است؛ استقلال تهران و سپاهان در حساس‌ترین دیدار هفته تشنه پیروزی هستند و پارس جنوبی جم در مصاف با تیم قعرنشین مشکی‌پوشان به دنبال بازگشت به ریل پیروزی است!

پیروزی پرگل و 4 برصفر پرسپولیس برابر ذوب‌آهن در هفته گذشته هر چند تحت تاثیر قرعه‌کشی جام جهانی خیلی به چشم نیامد، با این حال 30 امتیازی شدن پرسپولیس با 13 بازی به معنای قهرمانی زودهنگام این تیم در نیم فصل بود. در این شرایط تیم برانکو در حالی هفته پانزدهم در شهرباران به مصاف سپیدرود می‌رود که در مصاف با این تیم خوب و هواداران پرشور آن، بدون استرس و برای اندوخته بیشتر تلاش می‌کند، برانکو در آستانه این بازی می‌گوید: بازی سختی خواهیم داشت. آنها مقابل فولاد شکست خوردند اما بسیار خوب بودند. موضوع مهم دیگر این است که سپیدرود در هر بازی گل زده است. فرقی نمی‌کند چه در بازی‌های خانگی چه بازی‌های خارج از خانه، توانسته‌اند به گل دست یابند. طبیعی است ما هم می‌دانیم فضای بسیار داغی در انتظارمان است.

سرمربی پرسپولیس افزود: جلسه معمولی داشتیم و در مورد تمام موضوعات جاری صحبت کردیم. مهم‌ترین مساله‌ها بحث مالی بازیکنان، زیرساخت‌ باشگاه، بازی با سپیدرود و مخصوصا میل برای پیروزی بود که صحبت کردیم. اگر این بازی را ببریم رکورد جدیدی ثبت خواهیم کرد.همچنین در مورد تمدید قرارداد هم صحبت‌هایی کردیم و این کار در حال انجام است.

جدال سنتی در آزادی

همچنین استقلال تهران که در هفته‌های اخیر با حضور شفر دست‌کم در شکل و شمایل بازی جان تازه‌ای گرفته، امیدوار است در جدال با سپاهان -تیمی که زیبا بازی می‌کند اما خوب نتیجه نمی‌گیرد- به یک پیروزی دلچسب دست یابد و امیدوارانه به استقبال نیم‌فصل دوم برود.

پارس جنوبی جم که هفته‌ها پیشتاز لیگ بود نیز در حالی میزبان تیم بحران‌زده و قعر جدولی مشکی‌پوشان است که تارتار و شاگردانش پس از یکی دو هفته ناکامی در این دیدار به دنبال بازگشت به اوج هستند. فولاد تیم سوم جدول نیز در این هفته در تبریز به مصاف تراکتورسازی می‌رود؛ دو تیم نامدار فوتبال کشور از جنوب غرب و شمال غرب ایران که همواره تقابل آنها زیبایی‌های خاص خود را به دنبال داشته است.

دایی: کمیته انضباطی یکطرفه رای می‌دهد

علاوه بر این امروز در دیداری حساس پیکان و سایپا برابر هم صف‌آرایی می‌کنند، علی دایی، سرمربی نارنجی‌پوشان در آستانه این بازی می‌گوید: می‌خواهیم با یک نتیجه خوب نیم فصل را به پایان برسانیم. بازیکنان محروم و مصدوم زیادی داریم و باید از بازیکنان جوانمان استفاده کنیم. تیم پیکان نتایج خوبی گرفته و در بالای جدول قرار گرفته‌ است. اگر بازیکنان ما خودشان باشند این بازی را می‌بریم.

او درباره محرومیت بازیکنانش از‌سوی کمیته انضباطی تصریح کرد: متاسفانه کمیته انضباطی همیشه یکطرفه تصمیم‌گیری می‌کند و هیچ اجازه‌ای به بازیکنان و مربیان نمی‌دهد تا از خودشان دفاع کنند و فقط به گزارش داور توجه می‌کند. این‌طور هم حق ما و هم حق بازیکنان ضایع می‌شود. باید به ما هم فرصت داده شود تا از خودمان دفاع کنیم. از آنها می‌خواهم که فیلم بازی را نگاه کنند. متاسفانه ما نظارتی آنچنانی روی داوران نداریم. این نیم فصل هم همه دیدند چه بلایی سر تیم ما آمد. در همه جای دنیا اعتراض وجود دارد و تا جایی که بی‌احترامی اتفاق نیفتد مشکلی ندارد.