مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3093942427158842304

آمار نهایی داوطلبان کنکور دکتری 97

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: 233 هزار نفر در آزمون دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 ثبت‌نام کرده‌اند که این داوطلبان در روز جمعه 4 اسفند با هم به رقابت می‌پردازند.

به گزارش مهر، حسین توکلی افزود: ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه‌متمرکز سال 97 در هفت گروه و 246 کدرشته امتحانی برای پذیرش دانشجو در دوره‌های روزانه، شبانه، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و پردیس‌های خودگردان صورت گرفت.

‌وی یادآور شد: آزمون دکتری سال 97 در گروه علوم انسانی 63 کدرشته، در گروه علوم پایه 46 کدرشته، در گروه فنی و مهندسی 40 کدرشته، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی 35 کدرشته، در گروه هنر هفت کدرشته، در گروه دامپزشکی 26 کدرشته و در گروه هنر 9 کدرشته برگزار می‌شود.

توکلی ادامه داد: سطح سوالات اختصاصی در این آزمون حسب مورد در حد داشتن اطلاعات و تجربیات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه درسی در دروس تخصصی ضریب چهار، آزمون زبان ضریب یک و آزمون استعداد تحصیلی ضریب یک است.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: برگ راهنما و کارت ورود به جلسه آزمون از روز سه‌شنبه اول اسفند 96 در سایت سازمان سنجش قابل دسترسی است و داوطلبان باید از آن پرینت تهیه کنند.

وی عنوان کرد: آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال 97 برای پذیرش دانشجو در هفت گروه و 246 کدرشته امتحانی روز جمعه چهارم اسفند‌ 96 در حوزه‌های امتحانی مربوط در یک نوبت برگزار می‌شود.

توکلی بیان کرد: پس از برگزاری آزمون کارنامه‌ای شامل نمرات خام و تراز و سایر موارد موردنیاز برای داوطلب در هفته آخر فروردین 97 برای داوطلبان صادر می‌شود که داوطلبان با توجه به ضوابط و مندرجات کارنامه می‌توانند در صورت واجد شرایط بودن در نیمه اول اردیبهشت ماه 97 نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های انتخابی اقدام کنند.