مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3093937766417607702

بودجه 97 ‌بدون افزایش تقدیم شورای شهر می‌شود

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: با توجه به بودجه 96 مجبور شدیم، بودجه 97 را با چشم‌انداز یک بودجه انقباضی ببندیم و به احتمال زیاد، بودجه 97 بدون افزایش، تنظیم و به صحن شورای شهر ارائه می‌شود.

به گزارش آنا‌،‌ حجت‌الله میرزایی با بیان این که بودجه 97 در دست تدوین است و تا زمان‌بندی اعلام شده به شورای شهر اعلام خواهد شد، به کسری بودجه در سال 96 اشاره و اعلام کرد: بودجه 96 با کسری قابل‌توجهی مواجه است، زیرا براساس مصوبه برنامه ششم، سهم کلانشهرها از درآمد مالیات بر ارزش افزوده کاهش پیدا کرده و سهم شهرداری تهران از این موضوع کاهش 2000 میلیارد تومانی است. با توجه به رکود مسکن، فروش تراکم به صورت قابل‌ملاحظه‌ کاهش پیدا کرده و شهرداری تهران در این زمینه با کاهش هزار میلیارد تومانی تامین منابع مواجه شده است.

‌وی با بیان این که یکی از منابع اصلی درآمد شهرداری حاصل از عوارض است، تصریح کرد: شهروندها با توانایی مالی و استفاده از خدمات شهری آن را تامین می‌کنند. البته بخشی از آن توسط دولت‌ها و مشارکت‌های مالی خصوصی تامین می‌شود. در گذشته 80درصد بودجه شهرداری تهران متکی به ساخت‌وسازها بود، اما امروز این موضوع نه امکان‌پذیر است و نه مطلوب، زیرا این اقتصاد فسادآور است.