مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3093904533584905745

ثروتمندان 3 برابر فقرا وام می‌گیرند

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از سیستم بانکی و این که چرا باید فقط 12 درصد از خانواده‌های ایرانی از تسهیلات نظام بانکی بهره‌مند شوند، گفت: دسترسی دهک‌های ثروتمند جامعه به تسهیلات سه برابر دهک‌های فقیر در کشور است.

به گزارش فارس، احمد میدری، معاون امور رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش «تعاون محور سوم اقتصاد» با اشاره به این‌که برای کاستن از چهره خشن سرمایه‌داری، بخش تعاونی شکل گرفت، اظهار کرد: حضور تعاونی‌ها در کنار نظام‌های سرمایه‌داری غرب منجر به نفع عمومی مردم و نتایج مثبت بسیاری شد.

میدری، مشکلات فعلی بخش تعاون را به دو دسته درونی و بیرونی تقسیم کرد و افزود: معاونت امور تعاون وزارت تعاون درصدد حل مسائل و مشکلات بیرونی است، اما خود تعاونی‌ها باید مشکلات درونی‌شان را حل و در این زمینه جدی‌تر از گذشته عمل کنند. معاون وزیر رفاه همچنین نسبت به عملکرد بانک‌ها در کشور انتقاد کرد و گفت: براساس مطالعاتی که تاکنون انجام شده، فقط 12 درصد از خانواده‌های ایرانی از تسهیلات بانکی استفاده کرده‌اند، چراکه دسترسی دهک‌های ثروتمند جامعه سه برابر دهک‌های فقیر است، بنابراین سیستم‌های بانکی با این شیوه، فقر را تشدید می‌کنند. معاون وزیر رفاه خاطرنشان کرد: سیستم‌های بانکی در کشور ما عمیق و بزرگ نیستند و در شیوه توزیع تسهیلات باید تغییر ایجاد شود.