مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3093858086263178685

دانشجویان ابزار سیاسی دیگران نشوند

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر این‌که بصیرت اقتضا می‌کند دانشجو ابزار سیاسی دیگران نباشد، خاطرنشان کرد: استکبارستیزی در جمهوری اسلامی یک ارزش است که باید دانشجویان پیش‌قراول آن باشند و در کنار آن با نقد سازنده به اصلاح امور کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به 16 آذر روز دانشجو، یکی از موضوعات بسیار مهم را مطالبه‌گری دانشجویان دانست و گفت: دانشجو باید به نقد وضعیت موجود، مسئولان، مسئولیت‌ها و عملکردها بپردازد منتها این نقد باید همراه با بصیرت و قصد اصلاح باشد تا به تخریب و توهین نینجامد.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود بزرگ‌ترین سلاح امروز سلطه‌گران را تفرقه‌افکنی در میان مسلمانان دانست و بر ضرورت ایجاد وحدت در داخل و خارج از کشور بین مسلمانان و پرهیز از هرگونه ندای تفرقه‌افکنانه تاکید کرد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به ابداع حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر اعلام هفته وحدت در ایام میلاد پیامبر اکرم(ص)، تصریح کرد: ابتکار نامگذاری هفته‌ای به نام وحدت، تاسیسی بسیار مهم و نشان‌دهنده پیش‌بینی عظیم حضرت امام(ره) از وضعیت امروز جهان اسلام بود. در شرایطی قرار داریم که بیش از هر زمانی نیاز به وحدت را احساس می‌کنیم، زیرا امروز بزرگ‌ترین سلاح سلطه‌گران جهان، تفرقه‌افکنی در بین مسلمانان است چنان‌که افرادی را به نام مسلمان در قالب گروه‌های تروریستی، سازمان‌دهی و تربیت می‌کنند تا هم چهره اسلام را مشوه کنند و هم کشورهای اسلامی را درگیر و مشغول سازند.