مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3093801429827885984

سناریوی مرگبار برای پدر و 2 برادر معلول

پسر جوان در جریان اختلاف و کینه خانوادگی به بهانه تفریح پدر و دو برادر معلول ذهنی خود را به خارج از شهر برد و با شلیک گلوله کشت. بعد از اعتراف عامل جنایت، اجساد دو نفر از آنها کشف شد.

به گزارش جام‌جم، ساعت 8 صبح دیروز پسری 27 ساله در حالی که بشدت اشک می‌ ریخت و دست و پایش می‌لرزید وارد کلانتری 12 گچساران شد و از ماموران خواست او را بازداشت کنند؛ چون پدر و دو برادرش را کشته است.

پسر جوان به افسر تحقیق گفت: پدر 84 ساله و دو برادر 30 و 32 ساله و معلول ذهنی‌ام را کشته‌ام. پدرم از همسر اولش دو فرزند داشت و ما سه نفر فرزندان همسر دوم او هستیم. برادرانم مدام در کوچه و خیابان دعوا و درگیری راه می‌انداختند و همسایه‌ها از رفتارشان شکایت داشتند. پدرم نیز فردی بداخلاق بود و همیشه ما را در خانه اذیت می‌کرد. دیگر تحمل رفتار آنها را نداشتم و گمان می‌کردم باید این سه نفر را از بین ببرم.آن شب همه در خانه بودند. تصمیم گرفتم برای خلاصی از دست رفتارهای پدرم و دو برادرم هر سه نفرشان را بکشم.

متهم به قتل گفت: سراغ فردی رفتم و از او کلت گرفتم و بعد به خانه یکی از اقوام رفتم و از او برای ساعاتی خودروی پرایدش را امانت گرفتم. ساعت هشت‌شب یکشنبه به خانه‌مان بازگشتم. به بهانه این‌که می‌خواهم دو برادرم را به تفریح ببرم آنها را سوار خودرو کرده و از محله‌مان دور شدیم. بعد از طی مسافتی در آبشار منطقه لیشتر گچساران توقف کردم. برادرانم همین که از خودرو پیاده شدند و می‌خواستند به سمت آبشار بروند، من هم سلاح را برداشتم و پیاده شدم. کمی که به آنها نزدیک شدم به هر کدام از آنها یک تیر شلیک کردم برادرانم فرصت فرار پیدا نکردند. مانده بودم با اجساد آنها چه کنم. بنابراین آنها را داخل آبشار انداختم.

متهم به قتل ادامه داد: به خانه بازگشتم. با دیدن پدرم وانمود کردم برادرانم در کنار آبشار منتظر او هستند. با این ترفند پدرم فریب حرف‌هایم را خورد و سوار شد. ما به سمت منطقه گناوه لری گچساران رفتیم. همین که پدرم از خودرو پیاده شد، دو تیر به او شلیک کردم. در تاریکی شب جسد را در همان حوالی انداختم. شبانه از ترس دستگیری راهی ارتفاعات اطراف شهر شدم. تا صبح در کوهستان سرگردان بودم. تصمیم به خودکشی گرفتم، اما نتوانستم. به همین خاطر یک روز بعد از قتل به کلانتری آمدم و خودم را تسلیم کردم.

سردار مهدی انصاری، فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اعتراف‌های تکان‌دهنده این جوان ماموران ابتدا خانواده‌اش را احضار و به تحقیق از آنها پرداختندکه معلوم شد پسرجوان شب گذشته پدر و برادرانش را برای تفریح از خانه بیرون برده و دیگر از آنها خبری ندارند و باورشان نمی‌شود کشته شده باشند.

وی افزود: در ادامه تحقیقات ماموران همراه گروه بررسی صحنه جرم و تیمی از آتش‌نشانان و امدادگران هلال‌احمر به دو محلی که اجساد رها شده بودند اعزام شدند.

ماموران جسد پدر خانواده را در منطقه گناوه لری کشف کردند. بعد به آبشار رفته و جسد یکی از برادرها را پیدا کردند. عامل جنایت برای ادامه تحقیقات در اختیار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفته است.