مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3068116344510666297

سرطان مری با چای داغ

معاون وزیر بهداشت گفت: نتایج مطالعه ما حاکی است کسانی که چای خود را تا سه دقیقه پس از ریختن می‌نوشند در مقایسه با کسانی که چای خود را شش تا هفت دقیقه بعد می‌نوشند احتمال ابتلا به سرطان مری آنها ده برابر بیشتر است.

به گزارش تسنیم، ‌رضا ملک‌زاده‌ با اشاره این که سرطان‌های دستگاه گوارش و کبد، نزدیک به نیمی از سرطان‌ها را در ایران تشکیل می‌دهد، افزود: میان سرطان‌های دستگاه گوارش فوقانی، سرطان سلول سنگفرشی مری، یکی از کشنده‌ترین‌هاست و شمال شرق گلستان، بالاترین میزان بروز این سرطان را در کل جهان دارد.

‌وی به تاریخچه‌ای از وضعیت شیوع سرطان مری در ایران اشاره کرد و ادامه داد: طی دهه 70 میلادی، میزان بروز سرطان سنگفرشی مری در نواحی شرق استان گلستان، به‌طور متوسط 80 نفر در صد هزار و بالاترین میزان این نرخ در شهرستان‌های گنبد، کلاله و آق‌قلا و در افراد نژاد ترکمن بود که به 150 تا 200 نفر در هر صد هزار نفر می‌رسید.

‌معاون تحقیقات وزیر بهداشت به روند اجرای بزرگ‌ترین مطالعه کوهورت(هم‌گروهی) ایران با هدف شناخت علل شیوع بالای برخی سرطان‌های دستگاه گوارش در شمال کشور براساس گزارش‌های مطرح در جهان پرداخت و خاطرنشان کرد: آغاز مطالعه شناسایی عوامل خطر سرطان مری در ایران در قالب مطالعه بزرگ کوهورت گلستان، نیاز مبرم به برنامه مهم ثبت سرطان مبتنی بر جمعیت داشت که متأسفانه تا سال 2000 میلادی، هیچ گونه ثبت سرطان جمعیتی در ایران صورت نگرفته بود. بر همین اساس، اولین گزارش ثبت سرطان جمعیتی را سال 1392 تهیه کردیم که این گزارش وارد مرجع جهانی شد.