مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3068115660500094174

نشت اطلاعات معتادان تکذیب شد

رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: بررسی شواهد فعلی نشان می‌دهد، هیچ نشانه‌ای مبنی بر هک یا نفوذ به سامانه آیداتیس یافت نشده است.

به گزارش جام‌جم، ‌محمود تارا افزود: وزارت بهداشت در اقدامی ضربتی با تشکیل ستادی عملیاتی، ادعای مطرح شده مبنی بر افشای اطلاعات بیماران مراجعه‌کننده به مراکز درمان اعتیاد کشور را که به صورت سازمان‌دهی شده منتشر شده بود، بررسی و از مراکز نظارتی مانند مرکز تهدیدات سایبری وزارت ارتباطات و پلیس فتا دعوت به بررسی صحت و سقم ادعاهای مطرح شده کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به این‌که وزارت بهداشت، اطلاعات هویتی بیماران این مراکز را در سامانه آیداتیس نگهداری نمی‌کند، ‌این اطمینان اولیه وجود دارد که افرادی با هدف تشویش اذهان عمومی در نظر دارند جلوی حرکت بزرگ وزارت بهداشت در ساماندهی مراکز درمان اعتیاد و همت این وزارتخانه در پیشگیری از سوءاستفاده برخی جریان‌های معدود در این مراکز را بگیرند.

رئیس دفتر آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، نگهداری اطلاعات مراکز درمان اعتیاد در مراکز خارج از کشور را تکذیب و اعلام می‌کند، هیچ یک از سایت‌های رسمی وزارت بهداشت نظیر این سامانه در مرکز داده خارج از کشور، وجود ندارند و این سامانه‌ها منحصرا در مرکز داده وزارت بهداشت استقرار دارند.