مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3068070080063216300

شب داغ فوتبال

شهرهای مختلف اروپا و جهان امشب شاهد بازی‌های بین‌المللی دوستانه‌ای است که موجب شده تب فوتبال در بسیاری از مناطق داغ باشد.

یکی از زیباترین این بازی‌ها در شهر کلن آلمان برگزار می‌شود و ژرمن‌ها میزبان تیم آماده و سرحال فرانسه هستند. آلمان از جمله تیم‌هایی بود که به آسانی جواز حضور در جام جهانی روسیه را به دست آورد و در گروه C در اروپا با 30 امتیاز ممکن از ده بازی به مرحله نهایی صعود کرد. فرانسه نیز در گروه A این رقابت‌ها در حضور تیم‌هایی سوئد و هلند با 23 امتیاز به جام‌جهانی رفت.

قهرمان دوره قبل جام جهانی در حالی به مصاف فرانسه می‌رود که بسیاری از کارشناسان تیم دیدیه دشان را یکی از بخت‌های اصلی قهرمانی در روسیه می‌دانند. تا پیش از این دیدار، فرانسه و آلمان 28 بار در مسا بقات مختلف مقابل یکدیگر قرار گرفته بودند که سهم فرانسوی‌ها 13 برد، ده باخت و پنج تساوی بوده است.

لوو و شاگردانش تلاش می‌کنند به نحوی انتقام شکست خود در نیمه‌نهایی یورو 2016 فرانسه را جبران کنند. آلمان‌ها در حالی پا به این مسابقه می‌گذارند که 19 بازی قبلی رسمی و دوستانه خود را بدون باخت پشت‌سر گذاشته و آخرین شکست‌شان هم به باخت 2 بر صفر آنها مقابل فرانسه در نیمه نهایی یورو 2016 بازمی‌گردد که هر دو گل بازی توسط گریزمن به ثمر رسید. آلمان‌ها برای آماده‌سازی مسابقات جدی و مهمی را در برنامه‌های خود قرار داده‌اند و در ماه مارس 2018 نیز با اسپانیا و برزیل بازی می‌کنند.

یکی دیگر از بازی‌های مهم امشب در ورزشگاه ومبلی برگزار می‌شود و سه‌شیرها میزبان برزیل هستند. شاگردان گری ساوت کیت جوان پس از تساوی جمعه شب مقابل ژرمن‌ها، به مصاف شاگردان تیته می‌روند.

انگلیس در گروه F مقدماتی جام‌جهانی توانست بدون شکست و با کسب 26 امتیاز جواز صعود مستقیم به روسیه را به دست آورد. برزیل هم در منطقه آمریکای جنوبی با 41 امتیاز و اختلاف ده امتیازی نسبت به تیم دوم در این منطقه، به عنوان اولین تیم در دنیا به این مسابقات صعود کرد. این دو تیم تا پیش از این 25 بار مقابل هم بازی کرده بودند که سهم برزیل 11 و سهم انگلیس ده پیروزی بوده است.

آخرین بازی آنها به سال 2013 و در جریان یک بازی دوستانه بازمی‌گردد که با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید. بسیاری این نسل بازیکنان انگلیس را یکی از بهترین نسل‌های فوتبال این کشور در دهه‌های اخیر می‌دانند و بازی امشب می‌تواند محکی جدی برای تیم جوان ساوت گیت باشد.

دیگر بازی‌های مهم دوستانه بین‌المللی بدین شرح است:

نیجریه ـ آرژانتین (20)؛ اسلوواکی ـ نروژ (20:30)؛ روسیه ـ اسپانیا (22:15)؛ رومانی ـ هلند (22:30)؛ مجارستان ـ کاستاریکا (22:45)؛ الجزایر ـ جمهوری آفریقای مرکزی (23)؛ آلمان ـ فرانسه (23:15)؛ اتریش ـ اروگوئه (23:15)؛
ولز ـ پاناما (23:15)؛ انگلیس ـ برزیل (23:30)

محک جدی آسیایی‌ها

در حالی که تیم ملی فوتبال ایران دو دیدار دوستانه خود را مقابل پاناما و ونزوئلا برگزار کرده، دیگر تیم‌های آسیایی از فرصت روزهای فیفا استفاده کرده و مقابل تیم‌های طراز اول جهان و اروپا بازی می‌کنند. ژاپن بعد از بازی مقابل برزیل و باخت 3 بر یک به سلسائو، امروز مهمان بلژیک است.

کره‌جنوبی دیگر تیم آسیایی صعود کرده به جام جهانی روسیه نیز پس از برتری 2 بر یک مقابل کلمبیا، دومین بازی دوستانه خود را در خانه مقابل صربستان انجام می‌دهد.

چین و قطر نیز که جواز حضور در جام جهانی روسیه را به دست نیاوردند، به ترتیب با تیم‌های کلمبیا و ایسلند بازی می‌کنند. بازی‌های دوستانه تیم‌های آسیایی بدین ترتیب است:

کره‌جنوبی ـ صربستان (14:30)؛ چین ـ کلمبیا (15:05)؛ امارت ـ ازبکستان (16:30)؛ بلژیک ـ ژاپن (23:15)