مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3068069482667373234

دایی: فساد در فوتبال ‌ با برخورد جدی ریشه‌کن می‌شود

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: انتظار ما این است که با بحث فساد به صورت جدی‌تری برخورد شود و با کار کارشناسی و اجرای برنامه‌های مختلف، این معضل ریشه‌کن شود.

علی دایی، پیشکسوت و کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ضمن تسلیت به جامعه ایران به خاطر درگذشت تعدادی از هموطنان عزیزمان در غرب کشور در حاشیه جلسه خود با مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال گفت: باید کمپینی را درست کرد تا جامعه فوتبال، فدراسیون فوتبال و همه آحاد ورزش کشور با یاری‌رساندن به این عزیزان، شرایط مناسب را فراهم کنند. درواقع انتظار ما این است که با آسیب‌دیدگان این زلزله همدردی کنیم و هر آنچه در توانمان است، از آنها دریغ نکنیم.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال درباره بحث فساد و موضوعاتی که اخیرا در این خصوص مطرح شده است، گفت: انتظار ما این است که با بحث فساد به‌صورت جدی برخورد و با کار کارشناسی و اجرای برنامه‌های مختلف، این معضل ریشه‌کن شود. فساد در جامعه وجود دارد و فوتبال نیز از این قاعده مستثنا نیست. بر همین اساس معتقدم نباید بیش از حد بحث فساد در فوتبال را برجسته کرد و با سیاه‌نمایی شرایطی فراهم شود که این رشته پرطرفدار مظلوم واقع شود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در ادامه گفت: فدراسیون فوتبال در راستای بررسی و رفع معضلات فساد در فوتبال، قول هرگونه همکاری را داد تا با استفاده از داشته‌های خود و همکاری با کمیته اخلاق، پلیس امنیت و دستگاه‌های نظارتی بتواند در رفع این مساله بکوشد. درواقع این موضوع نیاز به کار کارشناسی، تحقیقی و برنامه‌ریزی دقیق و زیربنایی دارد که باید ساختارش شکل بگیرد و باشگاه‌ها در کنار هیات‌های فوتبال استان‌های سراسر کشور در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام دهند. اگر حمایت و همدلی جامعه فوتبال در این بخش وجود داشته باشد، بدون شک می‌توان شاهد نتایج موثری در رفع این معضل بود.

او ادامه داد: تاج از پیشنهاد جلسه با همه دست‌اندرکاران و پیشکسوتان فوتبال استقبال و اعلام کرد که با اعضای کمیته‌های اخلاق و انضباطی و همچنین دستگاه‌های نظارتی، جلسه‌ای در این خصوص برگزار خواهد کرد و از اظهارنظرات گفته شده به هیچ وجه ناراحت نبوده و این مطالب را موجب رشد و شکوفایی فوتبال می‌داند.

اسطوره فوتبال ایران در پایان درخصوص روند آماده‌سازی تیم ملی فوتبال جهت حضور در رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه گفت: امیدوارم شرایط برای ملی پوشان به گونه‌ای فراهم شود که بتوانند با برگزاری تمرینات و دیدارهای تدارکاتی، آمادگی لازم را کسب کنند. برای تیم ملی فوتبال ایران در میادین پیش‌رو و بازی‌های جام جهانی آرزوی موفقیت دارم.