مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3067950518949197010

بیرانوند: دغدغه‌ای برای ماندن ندارم

محسن بیرانوند، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری، درخصوص این که تیم ملی تا چه حد به آمادگی مورد نظر برای مسابقات جهانی نزدیک شده است، گفت: خدا را شکر تمرینات خوبی را پشت سرگذاشتیم و در هفته اول اردوی تهران فشار تمرینات را کم کردیم. در این دو هفته باقیمانده تلاش می‌کنیم میزان آمادگی وزنه‌برداران را به 100درصد برسانیم.

وی در پاسخ به این سوال که تیم ملی وزنه‌برداری چقدر شانس قهرمانی در مسابقات جهانی را دارد، گفت: درست است که ده کشور در مسابقات جهانی حضور ندارند، اما در این شرایط هم اگر بتوانیم قهرمان شویم کار بزرگی انجام داده‌ایم.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در پاسخ به این سوال که در صورت ناکامی تیم ملی در مسابقات جهانی، تا چه حد امکان برکناری او وجود دارد، گفت: خدا شاهد است که به این موضوع اصلا فکر نمی‌کنم. شورای فنی این حق را دارد که برای کادر فنی تیم ملی تصمیم‌گیری کند. اگر تصمیم شورا این باشد که کادر فنی تغییر کند، قابل احترام است. من نگرانی و دغدغه‌ای بابت این که سرمربی تیم ملی بمانم، ندارم. تنها چیزی که برای من اهمیت دارد موفقیت در مسابقات جهانی است و تمام زندگی‌ام را گذاشته‌ام تا در این مسابقات موفق شویم.

بیرانوند درخصوص این که‌ آیا کیانوش رستمی در مسابقات جهانی توسط وی کوچ خواهد شد، گفت: کیانوش توسط برادرش کوچ می‌شود. او شاگرد من نیست که او را کوچ کنم. هفت وزنه‌بردار دیگر، شاگرد من هستند که وظیفه کوچ آنها هم با من است. اگر رستمی هم همراه با دیگر ملی‌پوشان وزنه برداری تمرین می‌کند، تنها به عنوان یک وزنه‌بردار ایرانی که قهرمان جهان است حضور دارد. کیانوش دوست من است اما من مربی او نیستم. البته این طور نیست که نسبت به کیانوش بی‌تفاوت باشم، چون همه ما ایرانی هستیم و برای یک پرچم تلاش می‌کنیم.

خطر بزرگ بیخ گوش وزنه‌برداری

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: ما بلیت ملی پوشان را تهیه کردیم، اما خبری از صدور روادید اعضای تیم از سوی سفارت آمریکا نیست.

علی مرادی ادامه داد: قرار شد از طریق کمیته هم این پیگیری‌ها جدی‌تر شود. البته قبل از این هم کمیته ملی المپیک ایران با همتای آمریکایی نامه‌نگاری کرده، اما جوابی دریافت نکرده است. ما هم با کمیته برگزاری مسابقات و مسئولان فدراسیون جهانی نیز رایزنی کردیم تا روند صدور روادید کاروان ایران تسریع شود. زمانی به شروع مسابقات جهانی در آمریکا باقی نمانده است.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: اقدام آمریکایی‌ها در به تاخیر انداختن پروسه صدور روادید از عرف بین‌المللی و پروتکل‌های فدراسیون جهانی خارج است.