مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3067949152487007039

مربیان خارجی برای دوومیدانی‌کاران ایرانی

فدراسیون دوومیدانی برای تعدادی از ملی‌پوشان ایران مربی خارجی در نظر گرفته است.

تا زمان آغاز هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی به میزبانی کشور اندونزی بیش از 9 ماه زمان مانده و فدراسیون‌های مختلف در تلاش هستند تا بتوانند شرایط لازم برای موفقیت ورزشکاران و مدال‌آوری آنها در این بازی‌ها را فراهم کنند.

یکی از این رشته‌ها دوومیدانی است که جزو رشته‌های مدال‌آور نیز به‌شمار می‌آید. دوومیدانی ایران در دوره قبلی این بازی‌ها یک طلا توسط احسان حدادی و یک نقره توسط لیلا رجبی کسب کرد، اما به نظر می‌رسد امیدواری برای درخشش دوومیدانی‌کاران در جاکارتا بیشتر از گذشته باشد.

فدراسیون دوومیدانی قصد دارد برای درخشش ورزشکاران این رشته از چند مربی خارجی بهره ببرد تا ملی‌پوشان با استفاده از تجربه این مربیان بتوانند همچون رقابت‌های قهرمانی آسیا باز هم مدال‌آور باشند.

یکی از این ورزشکاران احسان حدادی است. حدادی که در آمریکا به سر می‌برد، مذاکرات خوبی را با «مک ویلکینز» انجام داده و به نظر می‌رسد شرایط همکاری برای دو طرف حداقل تا بازی‌های آسیایی فراهم شود.

دونده دیگر، حسن تفتیان است که مدال طلای قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد و به احتمال فراوان باز هم با «اونتانون گای» فرانسوی به تمریناتش ادامه خواهد داد تا در جاکارتا نیز بدرخشد.

علی ثمری، قهرمان پرتاب وزنه آسیا دیگر ورزشکاری است که تمرین در کنار یک مربی خارجی را تجربه می‌کند. ثمری در صورت آماده شدن روادیدش، راهی لهستان خواهد شد تا با «ایراخ بوکسویوفسکی» تمرین کند. همچنین کیوان قنبرزاده، ملی‌پوش پرش ارتفاع راهی روسیه می‌شود تا زیرنظر «یوگنی زاگارولگا» تمرین کند.

درخصوص علی خدیور نیز مذاکراتی با یک مربی آمریکایی که در قطر فعال است، صورت گرفته و درصورت فراهم شدن شرایط، خدیور زیر نظر این مربی تمرین خواهد کرد.