مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3067845390857432058

PSG و تجربه روزهای ناآرام

سران متمول قطری باشگاه پاری‌سن ژرمن فرانسه در طول فصل نقل و انتقالات تابستانی، دست به هر اقدامی زدند تا در فصل جاری فرانسه و اروپا به هر موفقیتی برسند. امضای قرارداد نجومی با نیمار برزیلی و خریدن چند بازیکن دیگر از جمله دنی آلوس از یوونتوس و امباپه از موناکو را می‌توان در راستای همین سیاست تعریف کرد. از لحاظ نتیجه‌گیری، این تیم موفقیت فوق‌العاده‌ای داشته است، به طوری که در لوشامپیونه به تنهایی در صدر قرار دارد و در لیگ قهرمانان هم صعود خود را مسجل کرده است، اما به همان اندازه که موفقیت‌های این تیم درون زمین زیاد بوده، در خارج از زمین هم شایعات و موضوعات جنجالی پیرامونش کم نبوده است. طی دو ماه گذشته، هر روز خبری حاشیه‌ای از بازیکنان و اعضای این تیم در رسانه‌ها منتشر می‌شود.

تازه‌ترین حاشیه مربوط به خبری است که روزنامه فرانسوی اکیپ در مورد اونای امری منتشر کرده است. امری در فصل نخست حضور خود در پاری ‌سن‌ ژرمن عملکرد ناامیدکننده‌ای داشت و تیم او نه در لیگ فرانسه توانست قهرمان شود و نه در لیگ قهرمانان اروپا به مراحل بالاتر صعود کرد. با وجود این‌که خبرهای زیادی درباره اخراج امری به گوش رسید، اما در نهایت این مربی ‌اسپانیایی به کار خود ادامه‌ داد. حالا با گذشت 12 هفته از لوشامپیونه روزنامه اکیپ فرانسه در گزارشی تاکید کرد، سران پاری ‌سن‌ ژرمن به دنبال بهانه‌ای برای اخراج اونای امری هستند و به احتمال زیاد قبل از سال 2018 چنین اتفاقی رخ می‌دهد. در این میان اکیپ از لوییس انریکه، سرمربی پیشین بارسلونا به عنوان جدی‌ترین گزینه برای جایگزینی امری سخن به میان آورد. انریکه بعد از پایان دورانش با بارسلونا هدایت هیچ تیمی را بر عهده نگرفته است. بنا به گزارش‌ رسانه‌های فرانسوی، یکی از دلایل اخراج امری می‌تواند اختلاف نیمار با او باشد که طی چند ماه گذشته در موردش شایعه فراوان وجود داشته است.

یکی دیگر از موضوعات تکراری چند ماه گذشته در مورد PSG، حواشی ستاره برزیلی جدید این تیم است. بر همین اساس، طی چند روز گذشته برخی رسانه‌ها به این موضوع پرداخته‌اند که نیمار این روزها تحت فشار شدید در باشگاه پاریسی قرار دارد. موید این مساله، کنفرانس خبری چند روز پیش نیمار همراه با سرمربی تیم ملی برزیل بود که ستاره برزیلی ناگاه شروع به گریه کرد. نیمار از زمان حضور در این تیم، عملکرد فوق‌العاده داشته و 11 گل و هفت پاس گل در 12 بازی، حاصل عملکردش بوده است. به همین دلیل بسیاری اذعان دارند که فشار روی نیمار، بیشتر به دلیل همین حاشیه‌هاست. چالش با کاوانی بر سر زدن ضربات آزاد و پنالتی و عدم تمایل او نسبت به برنامه‌های تاکتیکی امری و حتی شرکت نکردن در برخی جلسات فنی از حاشیه‌های چند ماه اخیر او بوده است.

حتی این شایعه طی چند روز اخیر مطرح شده که دیگر بازیکنان پاری‌سن ژرمن رابطه خوبی با نیمار ندارند و نسبت به امتیازات ویژه باشگاه به او ناراحت هستند. البته دراکسلر، هافبک آلمانی PSG گفت‌: بسیاری از اختلاف او با کاوانی می‌نویسند اما چنین چیزی درست نیست. درباره نیمار شایعات و خبرهای دروغ زیادی وجود دارد، اما من باید بگویم که او انسان بسیار خوبی است و به همه هم‌تیمی‌هایش احترام می‌گذارد. طبیعی است، نیمار امتیازات خاصی در پاری ‌سن‌ ژرمن داشته باشد اما تاکید می‌کنم که هیچ‌کدام از ما از این بازیکن نفرت نداریم.

با تمام این اوصاف و با وجود چنین تکذیبیه‌هایی طی چند ماه اخیر، واقعیت حکایت می‌کند که این باشگاه پاریسی هنوز نتوانسته آرامش و قدرت داخل زمین خود را خارج از میدان مسابقه داشته باشد.