مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3067812950457802356

فیلیپینی‌ها آدمک ترامپ را آتش زدند

همزمان با تظاهرات معترضان به سفر دونالد ترامپ به مانیل، دولت فیلیپین بیش از 06 هزار نیروی امنیتی، پلیس و سرباز را برای تضمین امنیت در جریان نشست آ.سه.آن و رخدادهای مرتبط با آن بسیج کرده است.

معترضان فیلیپینی دیروز (دوشنبه) در جریان تظاهرات، آدمک بزرگی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را در اعتراض به امپریالیسم آمریکایی به آتش کشیدند. این تظاهرات در اعتراض به ورود ترامپ برای حضور در سی و یکمین نشست آ.سه.آن در مانیل، پایتخت فیلیپین برگزار شد.

آدمک ترامپ که چندین متر ارتفاع داشت و دارای چهار دست بود که به شکل صلیب شکسته نازی‌ها ساخته شده و در دستانش یک موشک اتمی، بولدوزر، کیسه‌های دلارهای آمریکایی و یک تفنگ است در میان شعارهای ضد ترامپ معترضان به آتش کشیده شد.

«رناتو ریز»، دبیرکل «ائتلاف نوین میهن‌پرستی» که این راهپیمایی را سازماندهی کرده به اسپوتنیک گفت که این گروه راهپیمایی از خیابان اصلی نشست آغاز شد که مرکز کنوانسیون بین‌المللی فیلیپین در آن قرار دارد. این راهپیمایی در ساعت 9 به وقت محلی آغاز شده، اما پلیس مسیر معترضان را در خیابان «تفت» بست و مانع از پیشروی شد. 0003 نفر در این راهپیمایی حضور داشتند. براساس گزارش رسانه‌های محلی، پلیس تلاش کرد با آب پر فشار معترضان را متفرق کند، همان‌طور که روز یکشنبه این کار را کرد و باعث شد تعدادی از معترضان زخمی شوند.