مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3067812615579628858

تظاهرات هزاران نفری مردم یمن علیه سعودی

هزاران نفر از مردم صنعا روز دوشنبه برای محکوم کردن تشدید محاصره این کشور و بسته شدن گذرگاه‌های زمینی، هوایی و آبی آن از سوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، شورای عالی سیاسی یمن با تداوم و تشدید محاصره این کشور از سوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و آمریکا و بستن گذرگاه‌های هوایی، آبی و زمینی که به افزایش بحران انسانی فاجعه بار در یمن منجر شده است، از مردم این کشور خواسته بود به خیابان‌ها آمده و تظاهرات کنند. تظاهرکنندگان که بنا بر این فراخوان به خیابان‌ها آمدند، در بیانیه خود در پایان تظاهرات اعلام کردند ادامه محاصره یمن از سوی ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی‌ها بر اصرار مردم یمن برای مواجهه با تجاوز عربستان خواهد افزود. آنها همچنین خواستار وحدت گروه‌های یمنی و دوری از تفرقه برای مقابله با دشمنی‌ها و تجاوز عربستان شدند.

به گزارش ایرنا، صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن در سخنرانی خود در میان تظاهرکنندگان گفت: پس از گذشت سه سال از محاصره یمن به سرکردگی عربستان، مردم یمن امروز بار دیگر با قدرت ظاهر شده‌اند.

به گفته الصماد، همه موضعگیری‌های مردم یمن برای مواجهه با ظلمی است که ائتلاف عربی به سرکردگی سعودی علیه آنها روا داشته و شلیک موشک به ریاض یک واکنش کاملا طبیعی به این ظلم است. رئیس شورای عالی سیاسی یمن عنوان کرد: گزینه صحیح برای دولت عربستان متوقف کردن جنگ و محاصره مردم یمن است. الصماد تصریح کرد: مردم یمن همه گزینه‌ها را برای مواجهه با تجاوزهای عربستان در دسترس دارند. وی با اشاره به حوادث لبنان افزود: موضع خصمانه دولت عربستان نسبت به لبنان به این دلیل است که لبنان، اسرائیل را دشمن می‌داند. ائتلاف عربی دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد به ‌دنبال شلیک یک موشک بالستیک از سوی نیروهای یمنی به سمت فرودگاه ریاض همه مرزهای زمینی، هوایی و دریایی روی یمن بسته می‌شود.

این درحالی است که ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و آمریکا از آغاز حملات خود به یمن هزاران نفر از غیرنظامیان از جمله کودکان و زنان را کشته و زیر ساخت‌های این کشور را ویران کرده و این کشور در حال حاضر در فاجعه انسانی به سر می‌برد.