مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3067811446837253376

اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی علیه ونزوئلا را تائید کرد

رویترز گزارش داد که وزرای خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه تحریم‌های اقتصادی علیه ونزوئلا و همچنین ممنوعیت فروش و انتقال سلاح به این کشور را تائید کردند.

رویترز افزود: وزرای خارجه اتحادیه اروپا همچنین انتخابات منطقه‌ای در ونزوئلا را عامل تشدید بحران در این کشور آمریکای لاتین توصیف کردند.

دولت‌های اروپایی از هدف قراردادن افراد بویژه مقامات ونزوئلایی تحت این تحریم‌ها عقب نشینی کردند و هدف قرار دادن مقامات این کشور را به مرحله بعدی موکول کردند تا تلاش کنند نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا نسبت به آرام کردن اوضاع متقاعد شود.

در همین حال، آلفونسو داستیس وزیر خارجه اسپانیا در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت: هر کاری انجام می‌دهیم، تلاش برای مذاکره میان دولت و مخالفان برای یافتن یک راه‌حل دموکراتیک و صلح آمیز برای مساله ونزوئلاست. اسپانیا مدت‌ها خواستار تحریم علیه افراد نزدیک به نیکلاس مادورو بوده است. ونزوئلا که در ماه‌های اخیر با چالش‌های سیاسی و اقتصادی چند دهه اخیر روبه‌رو بوده، با تحریم‌های مالی واشنگتن نیز مواجه شده است. تحریم‌های اقتصادی اعمال شده توسط دولت آمریکا از یک سو بحران اقتصادی ونزوئلا را تشدید کرده است و از سوی دیگر اسپانیا به اتحادیه اروپا فشار می‌آورد تا اقداماتی محدودکننده علیه دولت مادورو در پیش گیرد.