مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3067796673145976089

صدور آزار جنسی از هالیوود به صنعت کتاب بریتانیا

دست‌اندرکاران صنعت کتاب بریتانیا نیز با مشکلی که این روزها دامن سینما را گرفته روبه‌رو هستند.

آن‌طور که مهر به نقل از بوک‌سلر نوشته، نتیجه گزارشی درباره سوء‌استفاده و آزار جنسی در صنعت نشر نشان می‌دهد، این بخش از جامعه بریتانیایی نیز با این مشکل روبه‌رو شده است.

در پاسخ به این مساله، 388 پاسخ دریافت شده نشان می‌دهد صنعت نشر نیز مشکل آزار جنسی را تجربه کرده است. 54 درصد از زنان و 34 درصد از مردانی که به این نظرسنجی پاسخ داده‌اند گفته‌اند با آزار جنسی مواجه شده‌اند. این نظرسنجی که به صورت تصادفی انجام شده نشان می‌دهد این موارد شامل آزارهای کلامی در مورد زنان در محل کار یا در رویدادهای مرتبط با کار در موارد اجتماعی یا پیشنهادهای بی‌شرمانه و تماس‌های ناخواسته‌ای بوده است که با رویکردهای تجاوزگرانه تحت پوشش کار صورت گرفته است. در این نظرسنجی دو نفر از پاسخ‌دهندگان نیز با تجاوز روبه‌رو شده بودند. میزان این رفتارها در بخش‌های مختلف این صنعت تقریبا برابر، ولی در کارگزاران امور نشر حدود 66 درصد و میان کتابفروشان حدود 61 درصد بوده که بالاتر از بخش‌های دیگر است.

این آزارها بیشتر توسط همکاران مرد حاضر در رده‌های بالاتر شغلی، در ارتباط‌های حرفه‌ای، نویسندگان یا مشتریان به وقوع پیوسته است و افراد هدف بیشتر جوان‌هایی هستند که در محیط کار به صورت آزاد و نه کارمند ثابت، فعالیت دارند. به گزارش بوک‌سلر، این نظرسنجی نشان می‌دهد 30 درصد زنان و 37 درصد مردانی که با آزار جنسی روبه‌رو بوده‌اند، این موارد را گزارش کرده‌اند و آنهایی که از گزارش آن خودداری کرده بودند از روی ترس، خجالت یا شرم و یا نگرانی این که این موضوع روی کارشان اثر بگذارد از بیان آن خودداری کرده بودند. ماه پیش مجله «پابلیشرز ویکلی» در صنعت کتاب آمریکا نیز چنین گزارشی را منتشر کرده بود و نتیجه نشان می‌داد درصد بالایی از کارگران زن شاغل در این صنعت هنوز هم با مشکل آزار جنسی در محیط کار روبه روهستند. صنعت کتاب استرالیا نیز اعلام کرده بزودی گزارشی در این باره منتشر خواهد کرد.