مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3067795040160011199
ادعا شده، آثار موزه لوور ابوظبی دزدی است

روسیاهی موزه سرقتی برای مکرون

کمپین بین‌المللی تحریم امارات متحده عربی اعلام کرد، موزه لوور ابوظبی مملو از آثار تاریخی مسروقه از عراق، سوریه و مصر است.

به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه خبری الجزیره، این کمپین با اشاره به این که افتتاح موزه ابوظبی گامی بی‌ارزش برای موجه‌کردن چهره امارات است، عنوان کرد: بخشی از آثار مسروقه در موزه ابوظبی، از طریق باندهای قاچاق آثار تاریخی مرتبط با برخی گروه‌های تروریستی خریداری شده است. همچنین آثار تاریخی مسروقه از مصر با آگاهی برخی افراد با نفوذ در مصر و ابوظبی قاچاق شده است.

این کمپین تاکید کرد، قصد دارد در نیمه هفته آینده، کمپینی بر ضد موزه لوور ابوظبی تشکیل دهد تا به واسطه آن حقیقت سرقت اغلب آثار تاریخی موزه را فاش و اقدامات ناقض حقوق بشری دست‌اندرکاران تاسیس این موزه را منتشر کند؛ موزه‌ای که بارها افتتاح آن به دلایل مالی به تعویق افتاده بود.

براساس این گزارش، هنری گرین، سخنگوی کمپین بین‌المللی تحریم امارات با تاکید بر این که کمپین این طرح را از سوی کشوری بدون تاریخ که هیچ اهمیتی به حقوق‌بشر نمی‌دهد، رد می‌کند گفت: ساخت موزه به دست کارگرانی صورت گرفت که حقوق آنها نقض شده و آماج تحقیر و اهانت قرار گرفته‌اند و بسیاری از آنها به دلیل نبود مراقبت بهداشتی و کار طولانی مدت در گرمای شدید، جان خود را از دست داده‌اند. این کمپین با انتشار گزیده‌هایی مهم از گزارش‌های سازمان دیده بان حقوق بشر ـ که در آن به چگونگی تحقیر کارگران طی ساخت موزه، محدود کردن آزادی آنها، عدم پرداخت هزینه‌هایشان و نداشتن اجازه سفر به آنها پرداخته ـ با انتشار بیانیه‌ای از گردشگران خواست، این موزه را تحریم کنند.

موزه لوور ابوظبی چهارشنبه گذشته (17 آبان) به دست امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه در امارات متحده عربی افتتاح شد.