مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3067616831092304669

هشدار نسبت به آینده صنعت خودروی ایران

با توجه به افزایش ورود شرکت‌های خارجی برای تولید یا مونتاژ خودرو در ایران، این نگرانی ایجاد شده که آیا واقعا بازار ایران، کشش این تعداد تولید خودرو در آینده را خواهد داشت یا خیر؟

در این زمینه، اگرچه وزارت صنعت، معدن و تجارت، متقاضیان خارجی تولید خودرو در ایران را ملزم به صادرات 30 درصد از محصولات تولیدی داخل کشور کرده است، اما با توجه به قیمت تمام شده محصولات تولیدی ایران، این هدف دور از دسترس بوده و احتمالا تمام محصولات تولیدی قرار است داخل کشورمان فروخته شود.

امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو می‌گوید: تشویق واردکنندگان بزرگ خودرو به تولید در ایران، موضوع خوب و قابل قبولی است و در حال حاضر این موضوع پیگیری می‌شود، اما لازم است در کنار تشویق واردکنندگان به تولید به موضوع تعداد تولیدکنندگان خودرو در ایران و میزان تیراژ آنها نیز باید دقت شود. زمانی تولید، اقتصادی است که تیراژ منطقی و بالایی برای آن وجود داشته باشد و تیراژ بالا تنها مختص یک منطقه نیست و باید برای تیراژ اقتصادی، چند بازار هدف را در نظر گرفت. کاکایی با بیان این که در قراردادهای جدید خودرویی، دولت روی کاغذ تعهدات لازم برای صادرات 30 درصدی تولید را از طرف خارجی گرفته است، گفت: اگر در ایران ده شرکت خودرویی برای تولید مشترک و همکاری‌ خودرویی به ایران وارد شوند و به تعهدات صادراتی خود عمل نکنند، بازار گنجایش پذیرش این حجم تولید را ندارد و رفته‌ رفته تیراژ شرکت‌ها کاهش می‌یابد و دیگر تیراژ اقتصادی ندارند.