مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027521349961869101
یک عکس، یک متن

پارتیزان با گارانتی 100 ساله

پارتیزان موتور از یک شاسی‌بلند نظامی با ظاهری کلاسیک رونمایی کرده که سیستم ساده تعمیر و نگهداری از آن سبب شده تا مناسب ارتش‌های کوچک و واحدهای نظامی در مناطق دور افتاده باشد.

به گزارش جام‌جم آنلاین،‌ شرکت پارتیزان موتور معتقد است که این خودرو می‌تواند در ارتش‌ها برای مدت 50 سال یا بیشتر بدون نیاز به جایگزینی خدمت کند، در عین حال اما برای آن 100 سال گارانتی ارائه می‌کند!

این خودرو از یک پیشرانه دیزل 8/2 لیتری ساخت فیات بهره برده که 148 اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند و تعمیر و نگهداری آن بسیار ساده است.

کودکان کوره‌پزخانه

کارگران کوره‌های آجرپزی مردمانی سختکوش هستند که در میان خاک و آتش، دشواری‌های این حرفه را به جان خریده و مصالح ساخت و ساز بناها و برج‌های عظیم در کلانشهرها را تولید می‌کنند.

به گزارش ایرنا، در این میان کودکان همپای دیگر اعضای خانواده مشغول کار می‌شوند. آنها در فضای سخت و زیان‌آور کارگاه‌های آجرپزی، رویاهای خود را در میان خشت‌ها جست‌وجو می‌کنند.

دیدار نیمار با دوست‌داشتنی‌ترین دختر دنیا

نیمار ستاره برزیلی پاری‌سن ژرمن به دیدن دوست‌داشتنی‌ترین دختر دنیا رفت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، چندی پیش ویدئویی از دختربچه‌ای هشت ساله به نام آناکلارا که به یکی از نادرترین بیماری‌های دنیا مبتلاست در فضای مجازی منتشر شد.

وی در این ویدئو آرزو کرده بود که نیمار داسیلوا سانتوس جونیور مشهور به نیمار ستاره برزیلی پاری‌سن ژرمن و گران‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال دنیا را از نزدیک ببیند.

بیماری عجیب آناکلارا حاصل سندرومی به نام «کندیسون گیلورد فورژایرا» است. نیمار هم به محض اطلاع از این موضوع مقدمات ملاقات با این دختربچه را فراهم کرد و تصاویری را که با وی گرفته بود در صفحه اینستاگرامش منتشر و این دختر را دوست‌داشتنی‌ترین دختر دنیا توصیف کرد. همچنین این ستاره برزیلی بلوزی را هم به وی اهدا کرد که روی آن نوشته شده بود: «به رویاهایتان برسید و هرگز تسلیم نشوید.»