مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027507873046038130

تبرئه مرد افغان از اتهام آزار دخترش

مرد افغان از اتهام کودک آزاری به دختر 12 ساله‌اش تبرئه شد. همسر او در جلسه دادگاه گفت متهم را به خدا واگذار می‌کند.

به گزارش جام‌جم، تیر امسال، دختری 12 ساله به نام راحله همراه مادرش به شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران رفت و از پدرش بابت آزار و اذیت شکایت کرد. با دستور قاضی، دختر نوجوان به پزشکی قانونی اعزام و آثار شکنجه روی بدنش تائید شد. با تکمیل جزئیات پرونده، صبح دیروز، جلسه محاکمه رحمان، پدر راحله برگزار شد.

در ابتدا، راحله گفت: «پدرم با تهدید چاقو مرا مورد آزار قرار می‌داد و شکنجه می‌کرد. یک روز که از فوتبال برگشته بود، تعداد زیادی قرص در شیر ریخت تا با خوراندن آن، مادرم را بیهوش کند و خودش راحت‌تر بتواند مرا آزار دهد. انگار شیطان در جلدش رفته بود. سرانجام یک روز وقتی به من پول داده بود تا از داروخانه برایش قرص بخرم، به خانه یکی از فامیل هایمان رفتم و تصمیم گرفتم شکایت کنم.» مادر راحله نیز با تائید اظهارات دخترش، گفت: «همسرم در این چند سال بارها دخترم را آزار داد و هر بار که قصد شکایت داشتیم با اسلحه به مرگ تهدیدمان کرد. حالا هم اگر حضانت دخترم را به من واگذار کند و طلاقم بدهد از شکایتمان صرف‌نظر می‌کنیم.»

سپس نوبت به رحمان رسید. او خود را بی گناه دانست و گفت: «همسرم 15میلیون تومان پول پیش خانه را گرفته و مرا ترک کرده است. او به خاطر پس ندادن این پول شکایت کرده در حالی که من هیچ وقت دخترم را آزار نداده‌ام و با طلاق هم مشکلی ندارم.» سپس مادر راحله با بیان این که متهم حاضر به طلاق دادن او نیست، گفت: «اگر رحمان درباره ادعای پول پیش خانه و شکنجه ندادن دخترم قسم بخورد، رضایت می‌دهم.» متهم نیز قسم خورد که هیچ آزاری به دخترش نداده است. در پایان دادگاه، مادر راحله با بیان این که متهم را به خدا واگذار می‌کند از شکایتش صرف‌نظر کرد. قضات نیز حکم تبرئه رحمان را صادر کردند.