مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027488511850852621
کی‌روش: سردار و عزت‌اللهی می‌توانند ستاره بوندس‌لیگا شوند

از نمایش تیم ملی لذت بردم

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی پس از بازی با روسیه، از عملکرد ایران تعریف و تمجید می‌کند. او همچین به دو سوال مهم درباره سردار آزمون هم پاسخ می‌دهد.

آقای کی‌روش، باز هم به رکورد شکست‌ناپذیری خود ادامه دادید و مقابل روسیه هم مساوی کردید. این رکورد قرار است تا کی ادامه پیدا کند؟

ما همیشه تلاش خود را برای موفقیت می‌کنیم و این مسائل جنبی است. مساله اصلی این است بتوانیم از هر مسابقه چیزهایی یاد بگیریم و به یک تیم کامل تبدیل شویم. به شخصه از اتفاقات و نمایش ایران مقابل روسیه آن هم در خانه حریف لذت بردم و امیدوارم طرفداران هم از بازی لذت برده باشند. دیدار با روسیه نشان داد مسیر درستی تا جام جهانی 2018 پیش رو داریم و همچنان آن را ادامه خواهیم داد.

در اواخر بازی روسیه شدیدا ایران را تحت فشار گذاشت ولی آنها موقعیت خاصی نداشتند و از سازمان دفاعی ایران هم تمجید کردند.

فکر می‌کنم ما نیمه دوم عملکرد خوبی داشتیم و حرکات بیشتری کردیم. دیدید که در این نیمه به گل رسیدیم. به نظر ما در وقت اول بازیکنان محدودتر بودند، ولی در نیمه دوم به طور کلی مسابقه سر و شکل بهتری گرفت و جذاب‌تر شد. وقتی شما مقابل تیمی مثل روسیه به عنوان میزبان جام جهانی بازی می‌کنید، قطعا با نگرانی‌ها و استرسی در ابتدا روبه‌رو خواهید بود، اما این اتفاق در تیم من مشاهده نشد، چون این بازیکنان جاه‌طلبی‌های زیادی دارند و می‌خواهند در جام جهانی خوش بدرخشند؛ از همین رو فکر می‌کنم نیمه دوم بازی ما با روسیه یک فوتبال ایده‌‌آل برای رسیدن به این اهداف خواهد بود.

استقبال خوبی هم از مسابقه شد. 500 ایرانی هم در ورزشگاه کازان آرنا حضور داشتند.

از دیدن هواداران در ورزشگاه کازان و حمایت از تیم ایران خوشحال شدم. از فوتبال تهاجمی ایران راضی و خوشحال بودیم. همچنین می‌خواهم از سازمان‌دهندگان این بازی دوستانه تشکر کنم. برای شما و تیم ملی فوتبال روسیه در جام جهانی 2018 آرزوی موفقیت و پیروزی می‌کنم.

فکر می‌کنید چرا سردار آزمون تا به حال نتوانسته به باشگاه بزرگی در اروپا ملحق شود؟

من نمی‌توانم پیرامون این تصمیم صحبتی کنم چون در حال حاضر سرمربی تیم ملی ایران هستم و وظیفه‌ام آماده‌سازی تیم برای حضور موفق است از همین رو تنها می‌توانم بگویم بازیکنانی مثل سردار آزمون، سعید عزت‌اللهی و... که در روسیه مشغول هستند، می‌توانند با رسیدن به ثبات و استحکام کافی روزی ستاره‌های بوندس‌لیگا در آلمان شوند چون سبک فوتبال شان به این کشور می‌خورد.

چرا سردار در تیم ملی ایران در گلزنی موفق است، ولی در لیگ روسیه نه؟

آزمون بازیکن مستعد و جوانی است. تیم برای او یک چالش است و اینجا انگیزه مضاعفی را دریافت می‌کند. با بازیکنان جوان زیادی کار کرده‌ام. فکر می‌کنم آزمون با به دست آوردن تجربه بیشتر، بازیکن باثبات‌تری می‌شود. در واقع سردار آزمون از روبین‌کازان رفت و دوباره به این تیم بازگشت. این یک آزمایش برای آزمون است و فکر می‌کنم امتحان خود را پس خواهد داد.