مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027432698644026854

معوقات بانکی به 106 هزار میلیارد تومان رسید

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با فهرست معوقات بانکی گفت: طبق آماری که دارم 106 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی داریم و فکر می‌کنم 11 درصد کاهش پیدا کرده و قرار است طی روزهای آتی جلساتی با مسئولان بانک مرکزی داشته باشیم تا راهکارهای لازم بررسی شود.

به گزارش تسنیم، ناصر سراج در جمع خبرنگاران افزود: به همه این بدهکاران نمی‌توانیم بگوییم مجرم هستند چون یک‌مرتبه دلار هزارتومانی 3000 تومان شد و خیلی از این بدهی‌ها برای نوسانات ارزی است و متاسفانه خیلی از اینها هم افرادی هستند که برای غارت بیت‌المال تسهیلات گرفتند و تضامین کافی از آنها اخذ نشده است.رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص بررسی قراردادهای خرید هواپیما توسط وزارت راه بویژه هواپیماهای فلایت‌چک گفت: سازمان بازرسی به این موضوع ورود کرده و در قالب یک پرونده مشغول بررسی این موضوع است.

سراج در پاسخ به این سوال که نتیجه گزارش آلودگی هوا به کجا رسید، گفت: چند استانی را که در رابطه با آلودگی هوا مشکل داشتند، بررسی کردیم و هزاران ساعت روی این مساله وقت گذاشتیم و مسئولیت هر نهاد، سازمان، وزارتخانه و حتی فرد را مشخص کردیم. وی از تکمیل گزارش‌ها خبر داد و گفت: گزارش‌ها بعد از تکمیل برای سران قوا ارسال شده و تاکنون دو گزارش با همه جزئیات برای سران قوه ارسال شده است.

سراج در رابطه با بررسی کیفری این موضوع و تخلفات و اقدامات انجام‌شده گفت: افرادی که مسئولیت داشتند و از اجرای وظایف کوتاهی کرده بودند، به نهاد‌های مربوط از جمله ریاست جمهوری معرفی شدند.

وی گفت: اگر پیشنهادهای ما اجرایی شود و کوتاهی‌ها در آینده انجام نشود، مثل سابق هوای آلوده نخواهیم داشت.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور وضعیت شرکت هپکو را ناشی از خصوصی‌سازی اشتباه دانست و گفت: خصوصی‌سازی از ابتدا تا امروز، آن‌طور که مدنظر قانونگذار و رهبری بود، اجرا نشد. پیش‌بینی می‌شد انقلاب اقتصادی بعد از خصوصی‌سازی اتفاق بیفتد که ما شاهد نتیجه معکوس بودیم.