مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027414655195676363

ظهور بیشتر ابعاد قرآن در برنامه‌های صداوسیما

گردهمایی سراسری دبیران برگزاری چهاردهمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین رمضان موسوی مقدم قائم مقام رئیس رسانه ملی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در این گردهمایی که همچنین با حضور محمدحسین محمدزاده مدیر شبکه قرآن سیما، محمدحسین رنجبران مدیر روابط عمومی رسانه ملی و جمعی از نمایندگان مراکز استان‌ها در تالار ملاصدرای صداوسیما همراه بود، مسئولان برپایی چهارمین دوره مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی برنامه‌های خود را درباره گسترش قرآن‌آموزی و فضای قرآنی در خانواده رسانه ملی و جزئیات برگزاری این دوره از مسابقات تشریح کردند. ایجاد دبیرخانه دائم این مسابقات مهم‌ترین ارمغان این گردهمایی بوده است.

قائم مقام رئیس رسانه ملی در حاشیه این گردهمایی گفت: با تشکیل دبیرخانه دائم مسابقات قرآن و عترت رسانه ملی تلاش می‌کنیم خانواده‌ها به‌صورت مستمر با قرآن همراه شوند و خروجی آن را در بخش‌های مختلف برنامه‌سازی ببینیم.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رمضان موسوی‌مقدم با بیان این‌که فعالیت‌های قرآنی در صدا و سیما در دو بخش گنجانده می‌شود، افزود: در بخش اول برنامه‌های قرآنی از طریق شبکه‌های رادیویی، تلویزیونی و شبکه تخصصی قرآن سیما و رادیو معارف به کل کشور ارائه می‌شود.

وی با بیان این‌که بخش دیگر فعالیت‌های قرآنی رسانه ملی در درون خانواده بزرگ صدا و سیما انجام می‌شود، اضافه کرد: از آنجایی که همکاران ما عناصر فرهنگی و علمی هستند، مفاهیم قرآنی در میان آنها جایگاه خاصی دارد و توجه به قرآن می‌تواند روی برنامه‌های ارائه شده از سوی آنها تاثیر بگذارد.

قائم مقام رئیس رسانه ملی اظهار کرد: به دلیل استقبال بالای کارکنان رسانه ملی از فعالیت‌های قرآنی تاکید کردم که دبیرخانه دائم فعالیت‌های قرآنی را دایر کنند تا افزون بر تلاوت، قرائت و حفظ، به ابعاد مختلف دیگر موضوعات قرآنی نیز توجه شود.

محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی نیز در این گردهمایی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در زمینه استفاده از قرآن در تبیین سبک زندگی از تقویت بخش پژوهشی مسابقات قرآن کریم در اداره کل روابط عمومی خبرداد و گفت: اداره کل روابط عمومی رسانه ملی، دبیرخانه‌ای دائمی برای مسابقات قرآن در تهران و استان‌های دیگر ایجاد می‌کند.

محمدحسین محمدزاده، مدیر شبکه قرآن سیما نیز برگزاری این مسابقات را موجب ایجاد فضای خوب و باانگیزه برای خانواده سازمان صداوسیما دانست که کاری سخت و در نوع خود جهادی است.