مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027319171829637163

روایتی جدید از شاهنامه در «آرش کمانگیر»

غلامرضا آزادی از اکران سندباد و سارا و ساخت انیمیشن رئال آرش کمانگیر خبر داد.

غلامرضا آزادی، کارگردان سینما که بزودی فیلم سندباد و سارا را روانه سالن‌های سینمایی می‌کند، این روزها مشغول ساخت فیلم سینمایی انیمیشن رئال آرش کمانگیر است. او درباره زمان اکران فیلم سینمایی سندباد و سارا گفت: این فیلم پروانه نمایش دریافت کرده و قرار است از چهارشنبه 24 آبان ماه به روی پرده سینماها برود. فیلم قصه‌ای کودکانه و فانتزی دارد و مربوط به داستان سندباد است که بازیگران بومی جزیره قشم در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.

این تهیه‌کننده سینما درباره فیلم آرش کمانگیر اظهار کرد: این روزها مشغول کار روی پروژه آرش کمانگیر هستم که یک انیمیشن سه‌بعدی و زنده است. در حال حاضر دکور آن را زدیم و در پهنای جغرافیای ایران و در لوکیشن‌های طبیعی فیلمبرداری می‌کنیم و بعد عملیات زنده آن را روی پرده سبز کارخواهیم کرد.

او درباره داستان فیلم گفت: داستان درباره معلمی است که وارد دبستانی در کوهپایه‌های دماوند می‌شود. در آن مدرسه با بچه‌هایی مواجه می‌شود که اسم آنها برگرفته از نام‌های شاهنامه است. کنجکاو می‌شود و از بچه‌ها درباره آرش کمانگیر سؤال می‌کند و زمانی که متوجه می‌شود بچه‌ها درباره آرش اطلاعی ندارند، شروع به تعریف قصه آرش کمانگیر می‌کند و با حضور بچه‌ها در روند قصه، زندگی آرش کمانگیر از هفت سالگی تا 30 سالگی روایت می‌شود.

تهیه‌کننده دره شاپرک‌ها ادامه داد: این کار یک انیمیشن رئال است و بچه‌ها با آن بخوبی می‌توانند همذات پنداری کنند. نوع انیمیشن آن تاکنون در ایران کار نشده و سعی می‌کنیم از موسیقی خوب بهره بگیریم./ هنرآنلاین