مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027318815797087863

علاقه‌مندی حوزه هنری به اکران فیلم خارجی

محمد حمزه‌زاده، رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در نشست سراسری مدیران امور سینمایی این نهاد از علاقه‌مندی حوزه هنری به اکران فیلم خارجی سخن گفت.

در نخستین روز از این سمینار، محمد حمزه‌زاده رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری درباره مسائل اکران و سینماداری حوزه هنری صحبت کرد. او گفت: یکی از وظایف دولت این است که در کنار سایر برنامه‌هایش به موضوع صنعت و اقتصاد سینما توجه کند. هر کسب و کاری، در اتاق بازرگانی یا مراکزی از این دست نماینده دارد، اما سینما از این امکان محروم است. او ادامه داد: هر فیلمی که تولید می‌شود از نظر محتوا از مجاری مختلف بررسی می‌شود اما در کنار توجه به بهداشت محتوا باید به این موضوع توجه کرد که یک فیلم از نظر اقتصادی و جذب مخاطب چه جایگاهی دارد.

حمزه‌زاده گفت: حمایت از تولید ملی اولویت اول، دوم و سوم ماست. همان حساسیتی که برای نمایش فیلم ایرانی داریم برای انتخاب و نمایش فیلم خارجی هم داریم، اما به اکران فیلم خارجی به عنوان یک گزینه فکر می‌کنیم.

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری ادامه داد: نمی‌توان همه بار را بر دوش سینماداران گذاشت و به بخش سالن‌داری و تامین هزینه‌های آن بی‌توجه بود.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تنوع اکران اشاره کرد: میزی که برای جذب مخاطب چیده می‌شود باید متنوع باشد. در بخش تولید و اکران باید این موضوع را در نظر گرفت. نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری تا جمعه 21 مهرماه در شهر سنندج ادامه دارد./ ایسنا