مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027318447520284487

سیمرغ حق «هنر و تجربه» بود

امیرحسین علم الهدی می‌گوید که اعطای سیمرغ «هنر و تجربه» در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر یک فتح باب و اتفاق فرخنده است.

امیرحسین علم‌الهدی مدیر اجرایی و دبیر شورای سیاستگذاری گروه سینمایی «هنر و تجربه» درباره اشاره صریح فراخوان به اهدای سیمرغ «هنر و تجربه» در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر گفت: قرار بود در فراخوان سال گذشته نیز این اتفاق رخ دهد و آثار «هنر و تجربه» در جشنواره سی و پنجم هم صاحب یک سیمرغ بلورین مختص به خود شوند اما بنا به دلایلی که من ترجیح می‌دهم فعلا درباره آن سکوت کنم، این اتفاق نیفتاد.

او افزود: سال گذشته وعده‌هایی در این باره داده و قرار شد از اختیارات دبیر استفاده شود که آقای حیدری دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر هم پذیرفت اما سال گذشته وقایعی پیش آمد که باعث شد اعطای سیمرغ «هنر و تجربه» امکان‌پذیر نباشد. این مدیر سینمایی با اشاره به مذاکراتی که امسال انجام شد، توضیح داد: دوستان به این جمع‌بندی رسیدند که سینمای ایران شامل همه گونه‌های سینمایی به معنای واقعی سینماست از همین رو با این فراخوان مواجه شدیم که ما هم به نوبه خود از این اتفاق استقبال می‌کنیم. او اضافه کرد: اگر نظر مرا بخواهید سینمای «هنر و تجربه» باید در سی و چهار دوره قبلی جشنواره فیلم فجر هم حضور پیدا می‌کرد که این چنین نشد، در هر صورت فراخوان امسال جشنواره و گنجاندن سیمرغ بلورین «هنر و تجربه» یک فتح باب و اتفاق فرخنده‌ای است و ما از آن استقبال می‌کنیم.