مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027307283139539253
آخرین دیدار مرحله گروهی برای نوجوانان ایران جنبه تشریفاتی دارد

چمنیان: مسیر درخشش ما ادامه دارد

تیم فوتبال نوجوانان ایران که با قدرت نمایی مقابل آلمان صاحب نام ضمن مسجل کردن صعود خود به دور حذفی، لرزه بر اندام همه مدعیان قهرمانی جام جهانی انداخت، فردا در آخرین دیدار مرحله گروهی این رقابت‌ها برابر کاستاریکا به میدان می‌رود.

شاگردان عباس چمنیان که در دو دیدار گذشته خود ابتدا گینه را 2 بر صفر و سپس آلمان را 4 بر صفر شکست دادند، با شش امتیاز در صدر گروه سوم این رقابت‌ها قرار گرفتند تا صعودی زودهنگام به مرحله حذفی داشته باشند. در این شرایط تیم ایران در آخرین دیدار که بیشتر جنبه تشریفاتی دارد، به مصاف تیمی می‌رود که نخستین بازی خود را به آلمان باخت و برابر گینه متوقف شد؛ حریفی تک‌امتیازی که البته برای صعود و کسب سه امتیاز دیدار با ایران به آب و آتش خواهد زد. با این حال، تیم ایران که پیش از آغاز این رقابت‌ها حضور در مرحله نیمه‌نهایی را هدف خود قرار داده بود، با کسب پیروزی مقابل کاستاریکا نشان خواهد داد بی‌دلیل چنین جایگاه و هدف بزرگی را نشانه نرفته است.

دیدار با کاستاریکا در حقیقت برای دیگر تیم‌های این گروه حائزاهمیت است و نتیجه این مسابقه می‌تواند دیگر تیم‌های صعودکننده را مشخص کند. در دیگر دیدار این گروه، فردا آلمان برابر گینه به میدان می‌رود.

دراین باره عباس چمنیان، سرمربی تیم ایران گفت: به ارائه بازی خوب با کاستاریکا فکر می‌کنیم و جدال با آلمان دومین قدم ما از یک مسیر طولانی و بلند بود. این مسیر ادامه دارد و باید تا پایان جام تداوم داشته باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در بازی با کاستاریکا در ترکیب تیم تغییراتی ایجاد می‌کند، بیان کرد: ما یک تیم به معنای واقعی هستیم. بازیکنان جایگزین ما فاصله زیادی با نفرات اصلی ما ندارند. ما به دنبال رعایت فیر پلی و روح جوانمردانه ورزش هستیم و برای احترام به فوتبال و مردم با همه وجود مقابل کاستاریکا بازی می‌کنیم تا بتوانیم در این مسابقه نتیجه لازم را بگیریم.

چمنیان تصریح کرد: نگاه ما به بازی با کاستاریکا بسیار جدی است و روحیه پیروزی طلبانه‌مان را از دست ندادیم. ما به همه حریفان نگاهی جدی و توام با احترام داریم. ما در این مسابقات با همه توان بازی می‌کنیم. با توجه به این‌که تمامی این تیم‌ها شانس صعود دارند ما بازی را کاملا جدی می‌گیریم، می‌خواهیم در همه مسابقات باعث شادی مردم شویم تا هرکسی که بازی ما را می‌بیند، لذت ببرد.

چمنیان همچنین با اشاره به پیروزی تیم ملی برابر آلمان، تصریح کرد: تیم خوب آلمان از ظرفیت‌های زیادی برخوردار است. این تیم و بازی مقابل آن در هر رده‌ای، یک فرصت استثنایی برای تیم‌های مختلف در سطح جهان است. فکر می‌کنم ما هم از این فرصت نهایت استفاده را بردیم.

وی ادامه داد: ما بازی آلمان برابر کاستاریکا را تماشا کرده بودیم. براین اساس، دو جلسه تمرینی بسیار مهم را برگزار کردیم. در یک تمرین نحوه مهار تاکتیک‌های تهاجمی آلمان را مرور کردیم و در تمرین دیگر، آنچه مورد تأکید ما قرار داشت، استفاده از نقاط ضعف آلمان در خط دفاعی بود.