مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027293289425007371
به‌منظور برملاکردن بردگی مدرن آل‌زاید، آغاز به‌کار کرده است

پویش جهانی علیه جنایت‌های شیوخ امارات در یمن

کمپین بین‌المللی تحریم امارات به دلیل نقض حقوق بشر در داخل و جنایت جنگی در یمن آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، این کمپین با عنوان «بردگی مدرن در امارات/ زمان تحریم فرا رسیده است»، از روز سه شنبه آغاز شد. کمپین شامل یک سری برنامه‌ها و فعالیت‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی برای شناساندن چهره واقعی امارات به افکار عمومی غرب است.

این کمپین یادآور شد: امارات پرونده سیاهی در زمینه حقوق بشر نظیر تسهیل تجارت انسان، به بردگی کشیدن مدرن کارگران آسیایی، ارتکاب جنایت جنگی در یمن و حمایت مالی از گروه‌های تروریستی در مناطق شاهد درگیری در خاورمیانه دارد.

این کمپین همچنین فیلم کوتاهی را منتشر کرد که حاوی اطلاعاتی درباره اوضاع کارگران در امارات و شرایط دشوار آنها در این کشور است. قرار است این کمپین ده‌ها برنامه رسانه‌ای نوشتاری و تصویری برای برملا کردن آنچه در زمینه حقوق بشر در امارات می‌گذارد، پخش کند.

وکلای انگلیسی چند سازمان حقوق بشر اروپایی در نشست خود ـ به موازات برگزاری نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ماه گذشته در ژنو ـ گفتند که مسئولان اماراتی سیاست هدفمندی را برای شکنجه شهروندان و اتباع خارجی مقیم این کشور و بدرفتاری با آنها دنبال می‌کنند. این وکلا وجود زندان‌های سری در امارات را فاش کردند که در آن انواع شکنجه علیه بازداشت‌شدگان اعمال می‌شود. آنها همچنین از سیاست سرکوبگرانه مسئولان اماراتی برای مقابله با آزادی بیان و ربودن سری افراد بدون هرگونه محاکمه قضایی سخن گفتند.

سازمان بین‌المللی فرانت لاین دیفندرز پیشتر گفت که موارد نقض گسترده حقوق بشر در امارات را ماه گذشته ثبت و طی گزارشی به سازمان ملل متحد داده است. این سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر گفت که موارد بازداشت خودسرانه و محاکمه‌های گروهی و تعرض به خانواده مدافعان حقوق بشر در امارات را ثبت کرده است.

این درحالی است که امارات در قالب ائتلاف تحت فرماندهی عربستان از حدود سه سال پیش در تجاوزگری همه‌جانبه به یمن شرکت دارد. در جریان حملات ائتلاف سعودی تاکنون هزاران غیرنظامی یمنی جان باخته یا زخمی شده‌اند و میلیون‌ها نفر دیگر نیز آواره شده‌اند.