مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027232838439743279

خالی کردن حساب سالخوردگان با دستگاه پوز

دو مرد جوان با حمله به افراد سالخورده، کارت بانکی آنها را سرقت و با دستگاه پوز موجودی حساب آنها را خالی می‌کردند.

به گزارش جام‌جم، هفته گذشته مردی سالخورده با حضور در شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران از دو مرد به اتهام سرقت کارت بانکی‌اش و خالی کردن موجودی آن شکایت کرد.

شاکی به بازپرس بهشتی گفت: من مقابل دستگاه خودپردازی در یکی از محله‌های تهران رفته بودم، همین که کارت و رمزم را از جیبم درآوردم و خواستم از دستگاه خودپرداز پول برداشت کنم، مردی به من حمله کرد و کارت بانکی‌ام را همراه رمز آن دزدید. من تعقیبش کردم که او با کمک مرد دیگری با موتورسیکلت فرار کردند. چند دقیقه بعد با پیامک بانک، متوجه برداشت 600 هزار تومان از حسابم شدم.

همزمان با این شکایت، پرونده‌ای تشکیل شد. تحقیقات پلیسی برای شناسایی و دستگیری دو سارق فراری ادامه داشت تا این‌که افراد سالخورده دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی شکایت‌های جدیدی مطرح کردند.

بررسی این پرونده‌ها نشان می‌داد آنها نیز زمانی که مقابل دستگاه خودپرداز رفته بودند، در دام دو مرد گرفتار شده‌اند وکارت‌های بانکی آنها به سرقت رفته است. تحقیقات نشان می‌داد چهره‌نگاری دو متهم فراری با هم مطابقت دارد و آنها همان دو نفری هستند که پلیس در تعقیبشان است. ماموران زمانی که به استعلام از بانک پرداختند، معلوم شد سارقان از طریق دستگاه پوز موجودی حساب شاکیان را خالی کرده‌اند. دستگاه پوز نیز متعلق به مردی است که آن را از یکی از بانک‌های تهران دریافت کرده است.

سارق با مدارک هویتی یک فرد معتاد به بانک رفته و توانسته بود با مدرک او دستگاه پوز را خریده و در سرقت از مشتریان بانک‌ها از آن استفاده کند.

با افزایش این شکایت‌ها، جست‌وجوی پلیس برای یافتن این دو سارق فراری ادامه دارد.