مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027232546532937834

آزادی زندانی زن به کمک ورزشکار پارالمپیکی

عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول کشورمان با اهدای کمکی 130 میلیون تومانی خود مقدمات آزادی زن زندانی را فراهم کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، زهرا نعمتی برنده طلای ریکرو انفرادی بازی‌های پارالمپیک لندن و ریو با شرکت در جلسه «صلح و سازش 22 زندانی جرائم غیرعمد» زندان مرکزی کرمان که با حضور تعدادی از نمایندگان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شهر کرمان برگزار گردید، به رایزنی و ارائه کمک مالی در راستای آزادی تنها زندانی زن مربوط به جرایم غیرعمد این استان پرداخت.

او بعداز گفت‌وگو با شکات این زندانی ضمن اخذ گذشت 50 درصدی از مبلغ کل بدهی، با اهدای کمک 130 میلیون تومانی خود مقدمات این زندانی جرایم مالی را فراهم کرد.

این ورزشکاردرباره این اقدام خداپسندانه گفت: از این‌که می‌توانم در آزادی آن دسته از محکومان جرائم غیرعمدی که به‌طور ناخواسته راهی شده‌اند مشارکت کنم، بسیار خرسندم. خرسندتر از این حس، خداوند را شاکرم توفیق داشتم تا در روند آزادی بانویی مشارکت داشته باشم که نه بر حسب سوء نیت مجرمانه بلکه بر حسب ناتوانی مالی دربند حضور داشت. و از قضا تنها زندانی زن این استان در این طبقه از جرایم قرار داشت. مسئولان ستاددیه در این اقدام گام‌های مثبتی برداشته بودند.

وی افزود: به دلیل آثار حسنه‌ای که آزادی یک محبوس غیربزهکار در سطح جامعه دارد، از این تاریخ به بعد حاضرم در صورت نیاز در جلسات اخذ رضایت طلبکاران و اولیای دم مددجویان زندان مرکزی کرمان شرکت کرده و در حد توان در زمینه آزادی محبوسان یاد شده نقشی داشته باشم. گفتنی است، نعمتی نخستین زن در تاریخ ورزش کشورمان است که موفق به کسب مدال طلا در سطح بازی‌های جهانی المپیک و پارالمپیک شده است.