مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027205952953634942

مسی و سوارس رکوردداران گلزنی

ستارگان خط حمله تیم فوتبال بارسلونا، به طور مشترک در صدر جدول برترین گلزنان تاریخ مراحل انتخابی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیونل مسی با هت‌تریک در پیروزی 3 بر یک آرژانتین برابر اکوادور در دور پایانی بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه، به برترین گلزن این رقابت‌ها در منطقه آمریکای جنوبی تبدیل شد، هرچند یکه‌تازی‌اش در جدول برترین گلزنان زیاد دوام نداشت، چون هم‌تیمی‌اش در بارسلونا با گلزنی برای اروگوئه به او ملحق شد.

مسی که دو گل نخست خود را در 20 دقیقه اول بازی و گل سومش را در دقیقه 62 به ثمر رساند، ورق را به سود آرژانتینی که در دقیقه یک بازی دروازه‌اش باز شده بود، برگرداند. اولین گل مسی او را با هموطنش هرنان کرسپو و هم‌تیمی‌اش در بارسلونا لوئیس سوارس که هر دو در مراحل مقدماتی جام جهانی 19 گل زده‌ بودند، رساند. دو گل بعدی مسی در چهل و پنجمین بازی‌اش در مراحل مقدماتی جام جهانی او را 21 گله کرد تا پیشتاز جدول برترین گلزنان تاریخ این رقابت‌ها در منطقه آمریکای جنوبی باشد. پیشتازی مسی اما تنها تا زمانی دوام داشت که سوارس در پیروزی 4 بر 2 اروگوئه مقابل بولیوی 2 گل نزده بود. سوارس با دو گلی که در نیمه دوم زد، 21 گله شد و به مسی رسید. این سومین باری بود که مسی در یکی از بازی‌های آرژانتین در مراحل مقدماتی جام‌جهانی بیش از یک گل می‌زد. سه گل او به اکوادور و همچنین اولین گل‌های خارج از خانه او در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 بود.