مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027205061869612455
ایتالیا، به کرواسی، سوئیس و دانمارک نمی‌خورد

در انتظار قرعه‌کشی اروپـا

بازی‌های مرحله گروهی مقدماتی جام‌جهانی 2018 در منطقه اروپا، بامداد دیروز به وقت تهران به پایان رسید تا ضمن مسجل شدن صعود تیم‌های فرانسه و پرتغال به جام‌جهانی، هشت تیم راه‌یافته به مرحله پلی‌آف نیز رسما معرفی شوند.

پیروزی 2 بر صفر پرتغال مقابل سوئیس را باید مهم‌ترین اتفاق روز پایانی مرحله گروهی دانست. سوئیس تا قبل از این بازی هر 9 بازی قبلی خود را برده بود اما شکست مقابل پرتغال باعث شد آنها صدرنشینی را به یاران کریس رونالدو واگذار کنند و خود به عنوان تیم دوم راهی مرحله پلی‌آف شوند. شاید نفسگیرترین بخش رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی همین چهار پلی‌آف باشد؛ جایی که از میان هشت تیم اروپایی چهار تیم باید با حسرت بازی‌های روسیه را تماشا کنند. هشت تیم منتخب برای مرحله پلی‌آف اروپا این تیم‌ها هستند: ایتالیا، سوئد، کرواسی، دانمارک، سوئیس، ایرلند شمالی، یونان و ایرلند جنوبی.

اما سازوکار فیفا برای قرعه‌کشی این مرحله چیست؟ آیا هر هشت تیم در یک گلدان قرار خواهند گرفت؟ پاسخ منفی است. فیفا در این مرحله تیم‌ها را به دو گلدان چهار تیمی تقسیم می‌کند. چهار تیمی که در رنکینگ ماه اکتبر فیفا بالاتر هستند در یک گلدان و چهار تیمی که در جایگاه پایین‌تری قرار دارند در یک گلدان. سپس طبق قرعه‌کشی، تیم‌های گلدان یک حریفان خود را که از گلدان دو هستند خواهند شناخت. رنکینگ ماه اکتبر فیفا دوشنبه 24 مهر اعلام خواهد شد و قرعه‌کشی پلی‌آف اروپا نیز روز سه‌شنبه 25 مهر، ساعت 15 و 30 دقیقه به وقت تهران در زوریخ برگزار خواهد شد، اما با توجه به این‌که از هم‌اکنون جای تیم‌ها در رنکینگ ماه آینده فیفا مشخص است، هشت تیم اروپایی به این ترتیب در دو گلدان قرار خواهند گرفت:

گلدان 1: سوئیس (11)، ایتالیا (15)، کرواسی (18)، دانمارک (19)

گلدان 2: ایرلند شمالی (23)، سوئد (25)، ایرلند جنوبی (26)، یونان (47)

اعداد داخل پرانتز رتبه تیم‌ها در رده‌بندی ماه اکتبر فیفاست. به این ترتیب امکان رویایی تیم‌های گلدان یک با یکدیگر وجود نخواهد داشت، همان‌طور که تیم‌های گلدان دو نیز با یکدیگر روبه‌رو نخواهند شد.