مرورگر شما برای نمایش این سایت قدیمی است. برای مشاهده سایت از سایر مرورگرها استفاده نمایید یا جهت بروزرسانی کلیک کنید.

همچنین میتوانید PDF نشریه را از لینک زیر دریافت نمایید.

شماره خبر: 3027192189469282227

افزایش 2 برابری بودجه قرآنی استان‌ها

قائم‌مقام و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با اشاره به تدوین برنامه‌هایی برای توسعه امور قرآنی گفت: امسال بودجه قرآنی استان‌ها دو برابر شده است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حمید محمدی دیروز در چهارمین مجمع نمایندگان شورای قرآنی استان‌ها در کرج افزود: در دو هفته آینده نیز اعتبارات قرآنی در استان‌ها دریافت می‌شود.

وی با اشاره به این که در برنامه‌ریزی و تصمیم‌سازی در حوزه قرآنی با موانعی مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: پس از گذشت نزدیک به 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز اطلس قرآنی استان‌ها تهیه نشده و اطلاعات دقیق و جامع در حوزه قرآنی استان‌ها موجود نیست.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: بدون اطلس قرآنی نمی‌توان هیچ گونه برنامه‌ریزی دقیق منطبق بر واقعیت‌ها که بتواند مسیر رشد را ترسیم کند، نخواهیم داشت.

محمدی ادامه داد: مشکل دیگر این است که در بسیاری از استان‌ها ساختارهای لازم برای حمایت از برنامه‌های قرآنی فراهم نشده است.

قائم‌مقام و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: نیاز است مسئولان برای توسعه فرهنگ قرآنی در استان‌ها اقدامات بیشتری صورت داده و ساز و کارهای لازم را اتخاذ کنند.

وی با بیان این که امسال نیز امام جمعه، استاندار، استان و دستگاه برتر قرآنی معرفی می‌شوند، افزود: انتظار ما از استان‌ها این است که علاوه بر برنامه کلان یک سند استانی نیز داشته باشند و وضعیت هر استانی را در حوزه قرآنی در درازمدت تعیین کنند.

محمدی با اشاره به این که تاکنون 14استان کشور این سند را تدوین کرده‌اند، گفت: بازنگری آیین‌نامه شوراهای قرآنی استان‌ها پس از پنج سال، طرح آمایش و اطلس قرآنی موارد کلیدی است که باید لحاظ شوند.